компанијата Вести

 • Wuhan Golden Laser fiber laser cutter supplier partially Restart work
  Post time: Mar-25-2020

  Golden Laser is one of a fiber laser cutting machine manufactory located in Wuhan, China. After more than 2 months suspension of work, we try to restart work partially from 20th, Mar. 2020. In order to ensure the good working environment we sterilize the factory and offi...Прочитај повеќе »

 • Златен ласерско и ЕМО Хановер 2019
  Време на мислењето: Септември-06-2019

  ОПЕЕ како саем светот за машински алатки и металугрија наизменично се одржува во Хановер и Милано. Меѓународни изложувачи презентираат на овој саем, најновите материјали, производи и апликации. Бројни предавања и форуми користат за размена на информации помеѓу производителите и нас ...Прочитај повеќе »

 • Совршен крај на Златна Vtop Ласерски JM2019 Кингдао Меѓународниот Машинско Алатка за изложба
  Време на мислењето: Jul-26-2019

  22 Кингдао Меѓународниот Машинско алатката изложба се одржа во Кингдао Меѓународниот Експо Центар од 18 јули до 22, 2019. Илјадници производители се собраа во убава Кингдао заеднички да пишуваат згодна движење на интелигенција и црна технологија. JM Jinnuo Машинско Алатка за изложба ...Прочитај повеќе »

 • Златната ласерски цевка ласерско сечење машина Апликации
  Време на мислењето: Јуни-27-2019

  Фитнес апликација опрема индустрија Препорачана модел: P2060 индустрија примена карактеристики: фитнес опрема за производство треба да се процесира многу цевки, а тоа е главно цевка отсечени и намалување на дупки. Златната Ласерски P2060 цевка ласерски машина за сечење е во можност да се намали било комплекс крива во различни тип на ...Прочитај повеќе »

 • Златен ласерско и МТА Виетнам, 2019
  Време на мислењето: Јуни-25-2019

  Златната Ласерски присуствува на локален настан-МТА Виетнам 2019 година во градот Хо Ши Мин, Виетнам, ние го поздравуваме сите клиенти да ја посетите нашиот штанд и да види како демонстрација на нашата ласерски машини за сечење ГФ-1530 МТА Виетнам во 2019 година, Отворање 2 - 5 јули 2019 година во Сајгон Изложба и conve ...Прочитај повеќе »

 • Ласерски дивизија стартува во Мелбурн, Австралија, Златна Ласерски е
  Време на мислењето: Јуни-25-2019

  На почетокот на 2019 година, планот за трансформација и надградба стратегија на ласерски поделба Goldenlaser има се врши. Прво, таа започнува од индустриска примена на ласерски машина за сечење, и се врти на корисничката група индустрија од ниско крај на високо крајот на поделба ...Прочитај повеќе »

123456Следна> >> Страница 1/6