Целосно автоматско ласерски цевка машина за сечење решение за пожар гасовод во Кореја

Со забрзување на изградбата на паметни градови во различни места, традиционални заштита не може да ги задоволи потребите на паметни градови, и интелигентни заштита од пожар за заштита од пожар во кој целосно го користи интернет на работите технологија за да се исполнат "автоматизација" барања на спречување и контрола на оган се појави. Изградбата на паметни за заштита од пожар доби големо внимание и поддршка од државата на локалитети и одделенија.

изградба Заштита од пожар е за секого. За изградба на паметни градови, изградба пожар е врвен приоритет. Како да се изгради интелигентни систем за заштита од пожар за да се вклопи во развојот на паметни градови е проблем што менаџерите градот мора да се разгледа.

Како што сите знаеме, без разлика дали тоа е паметен индустрија за заштита од пожар или традиционалната индустрија за заштита од пожар, најважната компонента на целиот систем за заштита од пожар е гасоводот заштита од пожар.

ласерски машина за сечење за противпожарна заштита индустрија

Еден од нашите клиенти е водечка компанија во противпожарна заштита и едношалтерскиот систем на услуги за делови заштита на цевка производство во Кореја, и што главно се произведуваат цевки материјали, продажбата на цевка, оган прскалки цевка изработка, противпожарна опрема. Со цел да се зголеми производството на оган прскалки цевки, овој клиент се воведе две групи 3000W Златен Vtop целосно автоматски ласерски P2060A цевка машина за сечење.

Барањата на клиентите: Ласерски означување и сечење на цевки.

Нашите Решение: Додал означување систем за автоматско пакет подигнувачот да се заврши со одбележувањата на цевки пред сечење.

ласерски машина за сечење за противпожарна заштита индустрија

ласерски цевка цена машина

Од гасоводот заштита е секогаш во статична состојба, барања гасоводот се построги и потребите на гасоводот да го издржат притисокот, отпорност на корозија и висока температура отпор. Најчесто се користи оган цевка материјали се: нодуларен водоснабдување леано железо цевка, бакарна цевка, цевка од нерѓосувачки челик, алуминиумски цевки, со дупчиња, удирани со тупаници и др

P2060A е професионална опрема за сечење цевки. Тоа се сече на едно време и има висок степен на автоматизација, кои во голема мера ја подобрува ефикасноста на производството.

Во објектот за заштита од пожари на најосновните гасење пожар објект на оган прскалка систем мора да биде составен од пред-фабрикувани цевки, флексибилни заеднички, заварени вентил фитинзи и прскалки главата, и органски комбинација со сечење, дупчење и заварување да се изврши својата првобитна намена.

P2060A автоматски ласерско сечење цевка машина е high-end ласерско сечење цевка специјална опрема. Тоа е лесно да се работи, високо автоматизирана, високо прецизно сечење и прилагодени на потребите на големи индустриското производство и многу други напредни карактеристики, со што стана прв избор за опрема цевка преработувачката индустрија. Производот е серијали за да се исполнат различни сечење и истовар должини и барања за сечење за различни дијаметри цевка, на тој начин обезбедување на персонализирана услуга до повеќе корисници во областа на заштита од пожар.

сечење на метал ласерска цевка може да се изврши порта сечење и цевки површина сечење на метални цевки. Тоа директно може да се намали круг цевки од челични цевки, бакарни цевки, алуминиумски цевки, од нерѓосувачки челик индустриски цевки, итн .; круг цевка жлебот за сечење, круг цевка slotting, круг цевка дупчење, круг сечење цевка шемата итн

цевка машина за ласерско сечење

Златен Vtop цевки Ласерски машина P2060A карактеристики

Златен Ласерско сечење цевка машина беше развиена во 2012 година, во декември 2013 година на првиот сет на печатење со YAG машина за сечење цевка бил продаден. Во 2014 година, машина за сечење цевка е склучен индустрија Фитнес / фитнес опрема. Во 2015 година, многу ласерски машини за сечење цевка е произведен и се применуваат во различни индустрии. И сега ние сме секогаш подобрување и надградба на перформансите на цевка машина за сечење.

P2060A 3000W машина Технички параметри

Број на модел П2060А
Цевка / тип цевка круг, квадрат, правоаголни, овални, ОБ-тип, D-тип, триаголник, итн;
Цевка / тип цевка под агол од челик, канал челик, H-форма челик, L-облик челик, челик бенд, итн (за опција)
Цевка / цевка должина Макс 6m
Цевка / цевка големина Φ20мм-200мм
Цевка / цевки вчитување тежина Макс 25kg / m
пакет големина Макс 800mm * 800mm * 6000mm
пакет тежина Макс 2500kg
Повторете позиција точност + 0,03мм
позиција точност + 0,05мм
Ласерски извор 3000W
брзина позиција Макс 90m / min
Чак ротирање брзина Макс 105r / min
забрзување 1.2G
Исечете Забрзување
графички формат SolidWorks, Про / Е, ug, IGS
Електрично напојување AC380V 60Hz 3P
Вкупната потрошувачка на енергија 32KW

P2060A машина за сечење примероци Демонстрација

метал цевка цена ласерски машина

Фабрика P2060A машина во Кореја купувачи

ласерски машина цена

P2060A машина за сечење пожар гасовод демо видео

 


Испратете ја вашата порака до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја