Plotësisht automatike Fiber Laser Tube Cutting Machine Solution For Fire Pipeline Në Korea

Zgjidhje makinerie plotësisht automatike për prerjen e tubave me lazer me fibra, për tubacionin e zjarrit në Kore

Me përshpejtimin e ndërtimit të qyteteve të zgjuar në vende të ndryshme, mbrojtja tradicionale zjarri nuk mund të plotësojnë nevojat për mbrojtje nga zjarri e qyteteve zgjuar, dhe mbrojtja inteligjente nga zjarri që përdor plotësisht Interneti i Gjërave teknologji për të përmbushur "Automatizimi", kërkesat e parandalimit dhe kontrollit të zjarrit ka dalë. Ndërtimi i mbrojtjes zgjuar zjarri ka marrë vëmendje të madhe dhe mbështetje nga shteti në lokalitetet dhe departamentet.

ndërtimi sigurinë nga zjarri është për të gjithë. Për ndërtimin e qyteteve të zgjuar, ndërtimi sigurinë nga zjarri është një prioritet i lartë. Si për të ndërtuar një sistem inteligjente të sigurisë nga zjarri për ta bërë atë të përshtaten në zhvillimin e qyteteve të zgjuar është një problem që menaxherët e qytetit duhet të marrin në konsideratë.

Siç e dimë të gjithë, nëse ajo është zgjuar industria e mbrojtjes nga zjarri apo industria tradicionale mbrojtjes nga zjarri, komponenti më i rëndësishëm i të gjithë sistemit të mbrojtjes nga zjarri është tubacioni mbrojtjes nga zjarri.

laser machine për industrinë e mbrojtjes nga zjarri

Një nga klientët tanë është kompania lider në mbrojtjen nga zjarri dhe sistemin e shërbimit ONE-STOP për pjesët e mbrojtjes nga zjarri deri në fabrikimin e tubave në Kore, dhe i cili është kryesisht prodhimi i materialeve të tubacioneve, shitjet e tubave, fabrikimi i tubave spërkatës zjarri, pajisjet e zjarrfikësve. Për të rritur prodhimin e tubave spërkatës zjarri, ky klient kishte prezantuar dy Komplete 3000w Golden Vtop plotësisht automatike për prerjen e tubave me fibër lazer P2060A.

Kërkesave të konsumatorëve: Laser shënuar dhe prerja në tubat.

Zgjidhja jonë: Shtoi një sistem të shënjimit në ngarkuesin automatik të paketës për të përfunduar shënimin në tuba para prerjes.

laser machine për industrinë e mbrojtjes nga zjarri

fibër tub lazer çmimi prestar

Që nga tubacioni mbrojtjes nga zjarri është gjithmonë në një gjendje statike, kërkesat tubacionit janë të rrepta, dhe nevojat e tubacionit të përballojë presionin, rezistenca korrozioni dhe rezistencë të lartë temperaturë. Zakonisht materialet e përdorura tub zjarri janë: rruzullor furnizimit me ujë tub gize, tub bakri, tub çeliku inox, aliazh tub, slotted, grushta etj

P2060A është një pajisje profesionale për prerje tuba. Kjo është e prerë në një kohë dhe ka një shkallë të lartë të automatizimit, të cilat në masë të madhe përmirëson efikasitetin e prodhimit.

Në objektin e zjarrfikësve, zjarri më themelore shuarjen objektin e sistemit spërkatës zjarrit duhet të përbëhet nga tub para-fabrikuara, të përbashkët fleksibël, ngjitur pajisje prizë dhe kokën spërkatës, dhe organikisht kombinuar me prerje, punching dhe saldim për të kryer funksionin e saj origjinal.

P2060A tub laser automatike machine është një fund të lartë prerja lazer tub pajisje të veçantë. Është e lehtë për të vepruar, shumë të automatizuar, prerja shumë të saktë, dhe të përshtatur për nevojat e prodhimit në shkallë të gjerë industriale dhe shumë karakteristika të tjera të përparuara, duke u bërë zgjedhja e parë për industrinë e përpunimit të pajisjeve tub. Produkti ka qenë serialized për të përmbushur një shumëllojshmëri të ndryshme të prerjes dhe shkarkimin gjatësi dhe kërkesat e prerjes për diametra të ndryshme tub, duke siguruar shërbim të personalizuar për përdoruesit e më shumë në fushën e mbrojtjes nga zjarri.

Tub prestar lazer metalike mund të kryejnë port prerje dhe prerja sipërfaqe tub në tuba metalike. Ajo mund të prerë direkt tuba raundin e tubave të çelikut, tuba bakri, tuba alumini, çeliku inox tuba industriale, etj .; Raundi tub zakon prerja, raundi slotting tub, e rrumbullakët punching tub, e rrumbullakët model tub prerja etj

tub laser machine

Golden Vtop Pipe Laser Cutter P2060A Features

Golden Laser tub machine u zhvillua në vitin 2012, në dhjetor 2013 grupin e parë të YAG tub prerja makine u shit. Në vitin 2014, tub machine hyri në industrinë e pajisjeve palestër / palestër. Në vitin 2015, shumë fibra lazer makinat e prerjes tub është prodhuar dhe zbatuar në industri të ndryshme. Dhe tani ne jemi gjithmonë të përmirësuar dhe përmirësimin e performancës tub machine.

P2060A 3000W Machine teknike Parametra

numrin e modelit automatik P2060A
Tub / lloji tub rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, D-lloji, Triangle, etj;
Tub / lloji tub çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, band çeliku, etj (për opsion)
Tub / gjatësi tub Maksimumi 6m
Tub / madhësi tub Φ20mm-200mm
Tub / peshe tub ngarkimit Max 25 kg / m
madhësia Bundle Max 800mm * 800mm * 6000mm
pesha Bundle Maksimumi 2500kg
Pozicioni Saktësi Përsëriteni + 0,03 mm
Saktësi Position + 0,05 mm
burim Fiber lazer 3000 W
shpejtësia Position 90m max / min
Chuck shpejtësi Rotate Max 105r / min
përshpejtim 1.2 g
Acceleration Cut 1 g
format grafik SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
Furnizimi me energji elektrike AC380V 60Hz 3P
Konsumi total të energjisë 32 KW

P2060A Machine Mostrat Prerje Demonstration

tub metalik lazer çmimi prestar

Fabrika P2060A Machine Në Korenë e konsumatorit

fibër lazer çmimi prestar

P2060A Machine për prerje Fire tubacionit Demo Video

 


Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni