Industria Dynamics

 • Intelligent & Automatic Tube Laser Cutting Production Line For German Customer
  Post time: Dec-23-2019

  After several months hard-working, the P2070A intelligent & automatic tube laser cutting production line for copper tube cutting and packing has been finished and operated. This is a German 150-year-old food company. According to customer requirements, they need to cut 7 meters long cooper tu...Lexo më shumë »

 • Aplikimi i Artë Laser Tube machine Në Biciklete Industrisë
  Ora Post: Apr-19-2019

  Në ditët e sotme, e gjelbër për mjedisin janë të mbështetur, dhe shumë njerëz do të zgjedhin për të udhëtuar me biçikletë. Megjithatë, biçikleta që ju shihni kur ju ecni në rrugë janë në thelb të njëjta. A keni menduar ndonjëherë për owning një biçikletë me personalitetin tuaj? Në këtë epokë të teknologjisë së lartë, tub lazer prerja machi ...Lexo më shumë »

 • Përparësitë kryesore të fibër Lasers në vend të lazer CO2
  Ora Post: Jan-18-2019

  Aplikimi i prerjes teknologjisë fibra lazer në industrinë është ende vetëm pak vite më parë. Shumë kompani kanë realizuar avantazhet e lazer fibër. Me përmirësimin e vazhdueshëm të prerjes teknologjinë, prerja fibër lazer është bërë një nga teknologjitë më të përparuara në industrinë e ...Lexo më shumë »

 • Zgjidhja Mbrojtja e Nlight Laser Burimi në dimër
  Ora Post: Dec-06-2018

  Për shkak të përbërjes unike e burimit lazer, operacion pahijshme mund të shkaktojë dëme serioze për komponentët e tij kryesore, nëse burimi lazer është përdorur në mjedis të ulët operativ temperatura. Prandaj, burimi lazer ka nevojë për kujdes shtesë në dimër të ftohtë. Dhe kjo zgjidhje mbrojtje mund të ju ndihmojë të prot ...Lexo më shumë »

 • Fiber Laser Cutting Machine për Silicon Sheet Prerje
  Ora Post: nëntor-19-2018

  1. Çfarë është fletë silic? fletë Silicon çeliku që përdoren nga elektricistë janë të njohura zakonisht si fletë çeliku silic. Kjo është një lloj i ferrosilicon aliazh buta magnetike e cila përfshin të karbonit jashtëzakonisht të ulët. Ajo përgjithësisht përmban 0.5-4.5% silic dhe është mbështjellë nga të nxehtit dhe të ftohtë. Në përgjithësi, thi ...Lexo më shumë »

 • Aplikimi i VTOP Fully Laser tub Automatic Fiber Prerje Machine në mobilje metalike Industrisë
  Ora Post: Oct-31-2018

  Pika e tanishme dhimbje në mobilje çelikut Prodhim Industria 1. Procesi është i komplikuar: mobilje tradicionale merr përsipër procesin e prodhimit industrial për krevat picking-saw cutting-kthese makine të përpunimit-pjerrët sipërfaqe-shpimit pozicion korrigjim bocash dhe punching-shpimet-Cleani .. .Lexo më shumë »