Pipe & Tube Laser Cutting Machine

Golden Laser prerja fibër tub laser machine është projektuar posaçërisht për tuba, lehtë për të vepruar. Me mirë prerja e cilësisë dhe uljen e efikasitetit, prestar lazer fibër tub është përdorur gjerësisht në pajisje sportive, llojet e ndryshme të tub, tubacionit zjarri, mobilje metalike, makineri bujqësore, automobilave dhe industritë e tjera, dhe përshtatur për të materialeve të ndryshme të veçantë në formë tub tilla si: tub rrumbullakët, tub katror, tub drejtkëndëshe, tub ovale, etj
...................................................................................................... ...............................................................................
Në mënyrë që të plotësojnë nevojat gjithnjë e më komplekse të konsumatorëve makine tub lazer prerja, Golden Laser është në shënjestër të kërkesës së tregut, i zhvilluar në mënyrë të pavarur P3080 profesionale tub lazer fibra machine. Plotësisht automatike CNC tub laser cutting machine P3080A, e cila përdor një hamall automatike dhe unloader lejuar kjo makinë për të drejtuar vazhdimisht me përfshirje minimale operatorit.
...................................................................................................... ...............................................................................
Numri Modeli: P2060A / P2070A / P2080A / P3080A
tub Gjatësia: 6000mm / 7000mm / 8000mm
tub diametër: 20mm-200mm / 30mm-300mm
Loading Madhësia: 800mm * 800mm * 6000mm / 800mm * 800mm * 8000mm
Laser Fuqia: 3000w, 4000w (1000W , 1500W, 2000w, 2500W optional)
Laser burimi: IPG / nLight gjenerator fibra lazer
kontrollues CNC: Germany PA HI8000
Folezojnë software: Spanjë Lantek
në fuqi type tub: tub Round, tub katror, tub drejtkëndëshe, tub ovale, D-type T-formë H-formë çeliku, çeliku channel, çeliku kënd, etj
materialet e zbatueshme: çelik inox, çeliku i butë, galvanizuar, bakri, bronzi, alumini, etj
në fuqi industri: strukturë çeliku, makineri të rënda, mobilje çeliku, luftimin e zjarrit, racks metalike, tuba industria e përpunimit etj