Цевки и цевки Ласерски машина за сечење

Златната Ласерски машина цевка влакна ласерско сечење се специјално дизајнирани за цевки, лесен за ракување. Со ефикасноста на добар квалитет на сечење и сечење, ласерско сечење цевка влакна е широко се користат во спортска опрема, разни видови на цевки, оган гасоводот, мебел од метал, земјоделски машини, автомобили и други индустрии, и прилагодени на различни специјални облик цевка материјали, како што се: круг цевка, плоштадот цевка, правоаголни цевки, овални цевки, итн
...................................................................................................... ...............................................................................
Со цел да се исполнат повеќе комплексни потреби на клиентите цевка ласерски машина за сечење, Златна Ласерски е насочена кон барањата на пазарот, независно развиен, P3080 професионален цевка ласерски машина за сечење влакна. Целосно автоматски ЦПУ цевка машина за сечење P3080A, која користи автоматски полнач и unloader овозможува на оваа машина за да работи постојано со минимално учество на операторот.
...................................................................................................... ...............................................................................
Број на моделот: P2060A / P2070A / P2080A / P3080A
цевка должина: 6000mm / 7000mm / 8000mm
цевки со дијаметар: 20mm-200mm / 30mm-300mm
големина Loading: 800mm * 800mm * 6000mm / 800mm * 800mm * 8000mm
Ласерско моќност: 3000W, 4000w (1000W , 1500W, 2000W, 2500W опционално)
ласерски извор: ИПГ / nLight ласерски генератор
ЦПУ контролер: Германија Па HI8000
Вгнездување софтверот: Шпанија Lantek
Применливи цевка тип: Тркалезна цевка, плоштадот цевка, правоаголни цевки, овална цевка, Д-тип на Т-форма H-облик челик, челик канал, агол челик, итн
Применливи материјали: Од нерѓосувачки челик, лесна челик, поцинковани, бакар, месинг, алуминиум, итн
Применливи индустрија: челична конструкција, тешки машини, челик мебел, гаснење на пожар, метални рамки, цевки преработувачката индустрија итн

12Следна> >> Страна 1/2