Златен ласер - машина за сечење ласерски цевки, машина за сечење со ласерски влакна

Најдете го најдоброто решение за машина за сечење со ласерски влакна
Во вашата индустрија за производство на метали

Добијте го вашето решение за метални ласерски секачи за индустрија сега!

Фабрика за машини за сечење со ласерски влакна за да ги рокетира вашите проекти.

Онаму каде што ви треба машина за ласерско сечење со влакна за вашиот бренд или ви треба машина за ласерско сечење со влакна за вашите проекти, Златниот ласер секогаш може да ги задоволи вашите различни потреби.

Како еден од производителите на оловни машини за ласерско сечење во Кина.Машината за ласерско сечење со златни ласерски влакна го потврдува или надминува CE |FDA |SGS индустриски стандарди

Последна серија производи

 • Машина за ласерско сечење цевки и цевки
 • Машина за ласерско сечење на метални листови
 • Машина за ласерско сечење метални плочи и цевки
 • Машина за ласерско сечење и заварување со роботска рака 3D
 • Машина за ласерско сечење на метал и неметал
 • Машина за ласерско сечење со цевки со четири чакс P35120A
  Машина за ласерско сечење со цевки со четири чакс P35120A

  0 Решение за ласерско сечење на цевки - Четири Chucks машина за сечење цевки Структура на креветот поставена странично... Обезбедете долг дизајн на машината за ласерско сечење цевки Модуларната структура на креветот...

  Гледај Повеќе
 • Нормална машина за сечење на ласерски цевки со влакна P2060B
  Нормална машина за сечење на ласерски цевки со влакна P2060B

  Нормална машина за сечење ласерски цевки со CNC влакна Внесете тип за сечење метални цевки и цевки... одело за цевки и цевки со различна форма, како што се тркалезни, квадратни, правоаголни, триаголни, овални, цевка за половина и...

  Гледај Повеќе
 • Машина за сечење ласерски цевки со три чак за тешка работа
  Машина за сечење ласерски цевки со три чак за тешка работа

  Тешка машина за сечење ласерски цевки P35120 специјално дизајнирана за сечење цевки со дебел и голем дијаметар, со систем за автоматско поставување и преземање Зголемете ја ефикасноста на производството ...

  Гледај Повеќе
 • Висококвалитетна интелигентна CNC машина за сечење цевки со ласер P2060A
  Висококвалитетна интелигентна CNC машина за сечење цевки со ласер P2060A

  Врвна интелигентна CNC машина за сечење ласерски цевки P2060A Специјално за метални цевки и цевки со високо прецизно сечење... Костум за ласерско сечење на метални цевки и метални цевки со различна форма, ...

  Гледај Повеќе
 • Машина за ласерско сечење со големи влакна во тип на земјена орбита
  Машина за ласерско сечење со големи влакна во тип на земјена орбита

  Машина за ласерско сечење со големи влакна Типот на земјена орбитална ласерска машина за сечење обезбедува голема површина за сечење метален лим за вечера.Површина за ласерско сечење 3m*12m и 4m*24m за избор.Идејата ја добиваме од ...

  Гледај Повеќе
 • Машина за ласерско сечење влакна од нерѓосувачки јаглероден челик од 3000W
  Машина за ласерско сечење влакна од нерѓосувачки јаглероден челик од 3000W

  Фибер ласерски CNC машина за сечење GF-1530JH Тоа е нова генерација ласерска машина за сечење влакна со ажуриран нов изглед и различни конфигурации врз основа на оригиналниот модел.Тоа сме главно ние ...

  Гледај Повеќе
 • Машина за сечење листови со ласерски влакна 4000w 6000w 8000w
  Машина за сечење листови со ласерски влакна 4000w 6000w 8000w

  Карактеристики на машината за ласерско сечење со оптички влакна со затворена и разменлива маса: ласерскиот секач од серијата GF-JH 6000W, 8000W е опремен со ласерски генератор IPG / nLIGHT, како и други ефикасни погонски системи...

  Гледај Повеќе
 • Машина за ласерско сечење со мини метални влакна со мала големина GF-6060
  Машина за ласерско сечење со мини метални влакна со мала големина GF-6060

  Мини фибер ласерска машина за сечење GF-6060 Карактеристики на GF-6060 Ласерско сечење накит Метални листови Примероци Демонстрација на клиентска локација 1200w Ласерска машина со влакна GF-6060 Во Литванија 700w F...

  Гледај Повеќе
 • Целосно затворена палета менувач на влакна ласерски цевки и машина за сечење листови
  Целосно затворена палета менувач на влакна ласерски цевки и машина за сечење листови

  Целосна затворена табела за сечење со фибер ласерски цевки и метални листови Тип на модел: GF-1530JHT / GF-1540JHT / GF-1560JHT / GF-2040JHT / GF-2060JHT Оваа машина за сечење со влакна со ласер има целосно ...

  Гледај Повеќе
 • Машина за ласерско сечење на метални листови и цевки со влакна од отворен тип
  Машина за ласерско сечење на метални листови и цевки со влакна од отворен тип

  Машина за ласерско сечење со метални листови и цевки со влакна од отворен тип GF-1530T / GF-1540T / GF-1560T Со цел да се задоволат сè покомплексните потреби на клиентите, Golden Laser самостојно го разви ...

  Гледај Повеќе
 • Машина за ласерско сечење на метални листови и цевки со затворен дизајн
  Машина за ласерско сечење на метални листови и цевки со затворен дизајн

  Машина за ласерско сечење на метални листови и цевки Машина за ласерско сечење со влакна со долга функција и за сечење метални лимови и цевки.Целосно затворен дизајн со работна маса за менување, стандардна површина за сечење со...

  Гледај Повеќе
 • Рачна машина за ласерско заварување
  Рачна машина за ласерско заварување

  Ажурирање 3 во 1 Рачна машина за заварување со ласер за различно заварување, сечење и чистење на метали.Особено заварување со лим од нерѓосувачки челик.Но, чекајте, има повеќе Зошто ...

  Гледај Повеќе
 • Мултифункционална 3Д-роботска машина за ласерско сечење за сечење метални лимови и метални цевки
  Мултифункционална 3Д-роботска машина за ласерско сечење за сечење метални лимови и метални цевки

  3D роботска машина за ласерско сечење Една машина со две функции... Различно од нормалната машина за ласерско сечење робот, оваа е специјално дизајнирана и за материјали од листови и за обликувани цевки...

  Гледај Повеќе
 • Ласерски 3D машина за сечење со роботска рака
  Ласерски 3D машина за сечење со роботска рака

  3D ласерска машина за сечење - Фибер ласерски секач со систем за роботска рака.Роботот 3D машина за ласерско сечење Определување 1. XR160L за мојата компанија за позиционирање на автомобилски метални процеси...

  Гледај Повеќе
 • Машина за ласерско заварување со 3D роботска рака
  Машина за ласерско заварување со 3D роботска рака

  Ласерска машина за заварување со роботска рака 3D Ласерското заварување има супериорност на мал дијаметар на местото на заварување, тесен спој на заварување и одличен ефект на заварување.По заварувањето, нема потреба од дополнително лекување...

  Гледај Повеќе
 • Co2 ласерска машина за сечење за MDF плоча / акрилик / нерѓосувачки челик / CS / алуминиум
  Co2 ласерска машина за сечење за MDF плоча / акрилик / нерѓосувачки челик / CS / алуминиум

  Метални и неметални ласерски машини за сечење GRF-1530 Усвојуваат со висока моќност Германија Rofin CO2RF Ласерски генератор и од сечени метални и неметални материјали.Направата против рефлексија, со челичен носач ...

  Гледај Повеќе

Кој користи машина за ласерско сечење со златни ласерски влакна сега и што велат тие

Машина за ласерско сечење цевки во Канада

Да.речиси 11.000 часа и повеќе од 4 години подоцна, ние сè уште сме задоволни од вашата машина за ласерско сечење цевки.Ве информирам ако ви требаат повеќе информации за вашата машина за ласерско сечење.Благодарам.

г.Винсент Рој - во Канада

Уште една машина за сечење цевки P2060A од 3 kw започнува со работа во Бразил

Máquina para tubo da Производителите на метални ласерски машини за сечење – Златен ласер (Vtop Laser) инсталиран и не произведува клиент, изврши инсталирање и обука за 6 дијагони, obrigado Yan Liang Ви благодариме за помошта!

Г-дин Андерсон Рамаљо

Италија-Машина за ласерско сечење на метални листови

Како и да е, честитки, вашите машини се прекрасни!сега кога заедно со тебе навистина сето тоа детално го проучував, фантастично е!И благодарам и на тебе Минг кој беше зад мене цело ова време и имаше многу трпение

Г-ѓа Аријана

Ласерска машина за сечење влакна во САД

Машината е многу одлична!

Задоволен сум со квалитетот и квалитетот на машината.Златната ласерска машина е многу поубава од другите брендови.Тимот на вашиот тим ги прави најдобрите машини што сме ги виделе!

Господине Рајан

Зошто Златен ласер има доверба од водечкиот светски бренд

Способност за приспособување:

Златниот ласер има силна способност за истражување и развој за производство на машини за ласерско сечење на метал, ние си дозволуваме многу решенија за машини за ласерско сечење со влакна за прилагодување за различни клиенти од индустријата за обработка на метал, изработка и структура.

18 годишен експерт за производство:

Wuhan Golden Laser Co., LTD како производители на ласерски машини произведува метални ласерски машини за сечење од 2005 година, акумулирано многу искуство во изборот на доверливи добавувачи на резервни делови и произведува висококвалитетни метални ласерски машини за сечење.Строг систем за контрола на квалитет за да се обезбеди добро искуство во користењето.

Способност по сервисирање:

Тимот на Golden Laser Service ќе биде онлајн 24/7 за да ви ја обезбеди најдобрата технолошка поддршка за метални ласерски секачи, параметри за целосно ласерско сечење метал за поддршка за различни метални материјали за брзо разбирање на употребата на ласерски секачи.Навремената поддршка од врата до врата гарантира добра употреба на ласерски секач со влакна.

CE |Сертификација од FDA:

Според побарувачката за увоз на различни земји, особено побарувачката на пазарот во евра и САД, машината за ласерско сечење со влакна Златен ласер добива сертификат CE, FDA, SGS, обезбедувајќи ја безбедноста на операторот во производството.

Прашајте нè за нашата машина за сечење со ласерски влакна

Во Golden Laser нудиме над 100 типови машини за ласерско сечење лим и ласерски цевки
машини за сечење со различна ласерска моќност од 1,5kw до 30KW ласер, Побарајте бесплатна понуда од нас денес!

Вести и трендови

Гледај Повеќе

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја