1000W 1500W Stainless Steel Tube And Hekuri tub Fiber Laser Cutting Machine

prestar lazer tubi

Golden fber lazer tub prerja makinë është projektuar posaçërisht për industrinë prodhues tub, kazan dhe enë nën presion prodhim, mobilje metalike, pajisje sportive, makineri bujqësore, industrinë e automobilave etj Kjo është një të lartë të efikasitetit dhe tub të lartë Precision Pajisje automatike prerja, të cilat mund të jo të prerë vetëm tub rrumbullakët tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, intersecing fytyrë. Modeli shërbimeve ka avantazhet e efikasitetit të lartë të prodhimit, cilësi të qëndrueshme prerjes dhe prerja saktësi të lartë.

...................................................................................................................................................... .....................

numrin e modelit: P2060A / P3080A

burimi Laser: gjenerator i lazerit IPG / nLetë të lehta

Burimi i energjisë Laser: 1000w 1500w  ( 2000w – 4000w optional )

Cnc kontrollues: Cypcut / Germany PA HI8000

software fole: Spanjë Lantek

Gjatësia Tube: 6m, 8m

Diametri i tubit të: 20mm-200mm, 20mm-300mm

Llojet e aplikueshme të tubave: Round tube, square tube, rectangle tube, oval tube, triangle tube, and other irregular shaped tube etc.

Industria e aplikueshme: Steel furniture, fitness equipment, metal tubes & pipes processing industry etc.


  1500W Stainless Steel Tube And Hekuri tub Fiber Laser Cutting Machine

  1500W Fiber Laser Cutting Kapaciteti (Metal Prerje Trashësia)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  14mm

  12mm

  çelik i pandryshkshëm

  6mm

  5mm

  alumin

  5mm

  4mm

  tunxh

  5mm

  4mm

  bakër

  4mm

  3mm

  çeliku e galvanizuar

  5mm

  4mm

  fibër lazer tub machine

  Detajet e makinerisë

  Sistemi fiksim Chuck avancuar

  Chuck center self-adjustment, automatically adjust the size of the clamping force according to the tube profile specifications, to ensure non-destructive thin tube clamping.

  Two linked right move claws, compatible with a variety of pipes without adjusting jaws.braktis

  Corner sistem fast prerjes 

  Automatike Floating Mbështetje dhe Mbledhja Device

  laser machine për tub

  Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

  Automatic Tube Bundle Loader

  tub Round, tub drejtkëndëshe dhe tuba të tjera mund të jetë plotësisht i automatizuar ngarkimin. forma të tjera tub mund të jetë gjysmë-automatike ushqyerit me dorë.

  Corner përgjigje të shpejtë, duke përmirësuar në masë të madhe efikasitetin e prerjes.

  ngarkues automatik pako

  detajet e Përgjithshme

  ◆ Maximum loading bundle tube size 800mm×800mm.

  ◆ The bundle tube max. loading weight is 2500kgs. The loading belt and the supporter are easy for dismantle.

  ◆ Dizajni i integruar i të ushqyerit e trupit gisht kryesor dhe lidhjen e transportit zinxhir është e lehtë për debugging dhe transportimi.

  ◆ Feeding trupin robot me një dizajn strukturë lidhje transportues zinxhir të integruar, të lehtë për të transportit debug.

  P-A Series Pipe laser cutting Machine In the Customer Site

  1500W plotësisht automatike Fiber Laser Cutting Machine Tube Video


 • Previous:
 • Next:

 • Materialet e aplikueshme

  çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, çeliku e galvanizuar dhe tuba të tjera metalike.

  Industria e aplikueshme

  P2060A makinë tub lazer mund të prerë tub 6m, dhe diametër tub nga 20mm deri 200mm, ajo është aplikuar për mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, raft ekranit, makineri bujqësore, struktura e çelikut, kontrollit të zjarrit, makinë e rëndë, prodhim euqipment dhe industria e përpunimit tub etj

  laser machine për mobilje

  tub metalik prerja makinë lazer

  Laser Cutting Machine për mostrat Metal Tubes

  Laser mostrat tub prerjes

   

  1500W Stainless Steel Tube And Hekuri tub Fiber Laser Cutting Machine

  numrin e modelit P2060A / P3080A
  fuqia Laser 1000W 1500W (2000w - 4000w opsionale)
  burimi Laser IPG / nLight fiber lazer rezonator
  Gjatësia Tube 6000 mm, 8000mm
  Diametri i tubit të 20 mm-200 mm / 20mm-300mm
  lloj Tube Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard);
  Çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0,03 mm
  Saktësi Position ± 0,05 mm
  shpejtësia Position 90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate Max 105r / min
  përshpejtim 1.2g
  format grafik SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  madhësia Bundle 800mm * 800mm * 6000mm
  pesha Bundle Maksimumi 2500kg
  Të tjera Related Professional tub Laser Cutting Machine Me Automatik Bundle Loader
  numrin e modelit P2060A P3080A P30120A
  gjatësi përpunimin tub 6m 8m 12m
  diameter përpunimin tub Φ20mm-200mm Φ20mm-300mm Φ20mm-300mm
  Llojet e aplikueshme të tubave Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard);
  Çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  burimi Laser IPG / N-drita fiber lazer rezonator
  fuqia Laser 700W / 1000W / 1200W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne