1000W 1500W Stainless Steel Tube And Hekuri tub Fiber Laser Cutting Machine

Përshkrim i shkurtër:

Golden fber lazer tub prerja makinë është projektuar posaçërisht për industrinë prodhues tub, kazan dhe enë nën presion prodhim, mobilje metalike, pajisje sportive, makineri bujqësore, industrinë e automobilave etj Kjo është një të lartë të efikasitetit dhe tub të lartë Precision Pajisje automatike prerja, të cilat mund të jo të prerë vetëm tub rrumbullakët tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, intersecing fytyrë. Modeli shërbimeve ka avantazhet e efikasitetit të lartë të prodhimit, cilësi të qëndrueshme prerjes dhe prerja saktësi të lartë.

...................................................................................................................................................... .....................

numrin e modelit : P2060A / P3080A

burimi Laser : IPG / nLight fibër gjenerator lazer

Burimi i energjisë Laser : 1000W 1500W (2000w - 4000w optional)

Cnc kontrollues : Cypcut / Germany PA HI8000

software fole : Spain Lantek

Gjatësia Tube : 6 m, 8 milion

Diametri i tubit të : 20mm-200mm, 20mm-300mm

Llojet e aplikueshme të tubave : tub Round, tub katror, tub drejtkëndësh, tub ovale, tub trekëndësh, dhe tub tjetër formë të parregullt etj

Industria e aplikueshme : mobilje çeliku, pajisje palestër, tuba metalike dhe tuba Industria e përpunimit etj


Machine Details

Material dhe Industrisë Aplikimi

Machine teknike Parametra

produkt Tag

1500W Stainless Steel Tube And Hekuri tub Fiber Laser Cutting Machine

1500W Fiber Laser Cutting Kapaciteti (Metal Prerje Trashësia)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

14mm

12mm

çelik i pandryshkshëm

6mm

5mm

alumin

5mm

4mm

tunxh

5mm

4mm

bakër

4mm

3mm

çeliku e galvanizuar

5mm

4mm

fibër lazer tub machine

Machine Details

Sistemi fiksim Chuck avancuar

Chuck Qendra e vetë-rregullimi, automatikisht të rregulluar madhësinë e forcës fiksim sipas përcaktimeve të profilit, për të siguruar jo-destruktiv hollë goditjen tub.

Dy lidhura kthetrat e drejtë të lëvizë, në përputhje me një shumëllojshmëri të tub pa rregulluar nofullat.braktis

Corner sistem fast prerjes 

Automatike Floating Mbështetje dhe Mbledhja Device

laser machine për tub

Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

Automatike Bundle Loader

tub Round, tub drejtkëndëshe dhe tuba të tjera mund të jetë plotësisht i automatizuar ngarkimin. forma të tjera tub mund të jetë gjysmë-automatike ushqyerit me dorë.

Corner përgjigje të shpejtë, duke përmirësuar në masë të madhe efikasitetin e prerjes.

ngarkues automatik pako

detajet e Përgjithshme

◆ maksimale e ngarkimit pako 800mm × 800mm.

◆ max pako. pesha e ngarkimit është 2500kgs. Rrip ngarkimit dhe mbështetës janë të lehtë për të shkatërron.

◆ Dizajni i integruar i të ushqyerit e trupit gisht kryesor dhe lidhjen e transportit zinxhir është e lehtë për debugging dhe transportimi.

◆ Feeding trupin robot me një dizajn strukturë lidhje transportues zinxhir të integruar, të lehtë për të transportit debug.

PA Seria Machine Në Customer Faqes

1500W plotësisht automatike Fiber Laser Cutting Machine Tube Video


 • Previous:
 • Next:

 • Materialet e aplikueshme

  çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, çeliku e galvanizuar dhe tuba të tjera metalike.

  Industria e aplikueshme

  P2060A makinë tub lazer mund të prerë tub 6m, dhe diametër tub nga 20mm deri 200mm, ajo është aplikuar për mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, raft ekranit, makineri bujqësore, struktura e çelikut, kontrollit të zjarrit, makinë e rëndë, prodhim euqipment dhe industria e përpunimit tub etj

  laser machine për mobilje

  tub metalik prerja makinë lazer

  Laser Cutting Machine për mostrat Metal Tubes

  Laser mostrat tub prerjes

   

  1500W Stainless Steel Tube And Hekuri tub Fiber Laser Cutting Machine

  numrin e modelit P2060A / P3080A
  fuqia Laser 1000W 1500W (2000w - 4000w opsionale)
  burimi Laser IPG / nLight fiber lazer rezonator
  Gjatësia Tube 6000mm, 8000mm
  Diametri i tubit të 20mm-200mm / 20mm-300mm
  lloj Tube Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard);
  Çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0.03mm
  Saktësi Position ± 0.05mm
  shpejtësia Position 90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate Max 105r / min
  përshpejtim 1.2g
  format grafik SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  madhësia Bundle 800mm * 800mm * 6000mm
  pesha Bundle Max 2500kg
  Të tjera Related Professional tub Laser Cutting Machine Me Automatik Bundle Loader
  numrin e modelit P2060A P3080A P30120A
  gjatësi përpunimin tub 6m 8m 12m
  diameter përpunimin tub Φ20mm-200mm Φ20mm-300mm Φ20mm-300mm
  Llojet e aplikueshme të tubave Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard);
  Çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  burimi Laser IPG / N-drita fiber lazer rezonator
  fuqia Laser 700W / 1000W / 1200W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W
 • Related Products