2000W Fiber Laser Cutting Machine për Metal tub dhe

Përshkrim i shkurtër:

tub metalik dhe tub prerja makinë lazer me burim lazer 2000w fibra.

Prerja tub & tub të rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, bel metalike e rrumbullakët, etj

Standard Φ = 20mm ~ 200mm, L = 6m.

Tuba gjatësi më të gjatë se 6 milion dhe diametër më shumë se 200mm, makinë mund të personalizohet.

................................................................................................................

numrin e modelit : P2060 / P2070 / P3080

burimi Laser : gjenerator lazer IPG / nLIGHT / Raycus

fuqia Laser : 2000w

Gjatësi tub : 6 m

Diameter tub : 20mm-200mm / 20mm-300mm

Cnc kontrollues : Germany PA

software fole : Spain Lantek

Materialet e aplikueshme : Tuba metalike

Max prerja thicknees : 16mm çeliku të karbonit, çelik 8mm, 6mm alumini, 6mm bronzi, bakri 4mm, 6mm galvanizuar Steel etj

Llojet e aplikueshme tub : tub Round, tub katror, tub drejtkëndëshe, tub ovale, D-formë çeliku etj

Industria e aplikueshme : pajisje sportive, raft ekranit, pajisje palestër, shesh lojërash Pajisje, tuba përpunimin e industrisë etj


Machine Details

Material dhe Industrisë Aplikimi

Machine teknike Parametra

produkt Tag

2000W Fiber Laser Cutting Machine për Metal tub dhe P2060

Golden Laser P fibër seri laser tube machine P2060 me gjenerator lazer fibra 2000W mund të prerë tub rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndësh, bel tub rrumbullakët, tub ovale dhe të tjera irregulared tuba etj diametër Tube përpunimit standarde 20mm-200mm, gjatësi tub 6m. Dhe customaztion e makinave lazer tub është i mirëpritur sipas kërkesave të klientëve.

laser-prerja-tub-lloj

2000w lazer Tub prerja (metal aftësia prerje trashësi mur)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

16mm

14mm

çelik i pandryshkshëm

8mm

6mm

alumin

6mm

5mm

tunxh

6mm

5mm

bakër

4mm

3mm

çeliku e galvanizuar

6mm

5mm

Fiber Laser Cutting Tuba Mostrat Trego

prerjen e metalit karrige
prestar lazer tub në Rusi
prestar lazer tub katror
prestar lazer tub

2000w Fiber Laser Cutting Speed ​​Chart

Trashësia

karboni Steel

çelik

alumin

 

O 2

ajror

ajror

1.0mm

450mm / s

400-450mm / s

300mm / s

2.0mm

120 mm / s

200-220mm / s

130-150mm / s

3.0mm

80mm / s

100-110mm / s

90mm / s

4.5mm

40-60mm / s

   

5mm

 

30-35mm / s

 

6.0mm

35-38mm / s

14-20mm / s

 

8.0mm

25-30mm / s

8-10mm / s

 

12mm

15mm / s

   

14mm

10-12mm / s

   

16mm

8-10mm / s

 

Laser Tube Prerje Machine Features

tub metalik prerja lazer çmimi makinë

Avancuar të sistemit Chuck : qendra vetë-rregullimi braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit, kështu ajo mund të sigurojë clamps hollë tub pa dëmtuar.

Corner prerja e shpejtë të sistemit : qoshet e prerjes shpejtësi përgjigjen është shumë i shpejtë dhe në masë të madhe të përmirësuar efikasitetin e prerjes.

Sistemi efikas prerja : pas prerjes, workpiece mund të ushqehet automatikisht në zonën e të ushqyerit.

Tub lazer profesional Sistemi prerja kontrollit Germany PA dhe fole software Spanja Lantek.

Pajisja automatike mbledhjen: Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

laser-prerja-machine-për-metalike-tuba

Customer Site - 2000w Tube Laser Cutter P3080 në Rusi

tub lazer prerja 01
tub lazer prerja 02
tub lazer prerja 03
tub lazer prerja 04
tub lazer prerja 05
tub lazer prerja 06

Watch video - 2000w Fiber Laser Tube Cutting Machine P3080


 • Previous:
 • Next:

 • Materialet e aplikueshme

  çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, aliazh çeliku dhe çeliku e galvanizuar, etj

  Industria e aplikueshme

  mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, urë mbështetëse, raft hekurudhor çeliku, strukturë çeliku, kontrollit të zjarrit dhe tub përpunimit etj

  Llojet e aplikueshme i tubave

  Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard); çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)

  Fiber Laser Pipe Prerje Machine For tub metalik

  tub çeliku prerja lazer çmimi makinë

   

   

  numrin e modelit P2060 / P3080
  Gjatësia Tube 6000mm, 8000mm
  Diametri i tubit të 20mm-200mm, 20mm-300mm
  burimi Laser importohen rezonator fiber lazer IPG / N-dritës
  Laser rezonator Nlight, IPG ose Raycus
  Servo Motor 4 motore ndihmës për të gjithë lëvizjen aksiale
  Burimi i energjisë Laser 2000w (1000W 1500W 2500W 3000w opsionale)
  Saktësi Position ± 0.03mm
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0.01mm
  shpejtësi të rradhës 120r / min
  përshpejtim 1.2G
  shpejtësia prerja varet materiale, Burimi i energjisë lazer
  Furnizimi me energji elektrike AC380V 50 / 60Hz
 • Related Products