2500W 3000w Fiber Laser Metal Cutting Machine për raundin, tub katror / tub

prestar lazer tub

Sidomos për prerje lazer tub metalik të rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, trekëndësh, ovale, tub bel dhe tub tjetër formë dhe tub. Diametër tub e jashtme mund të jetë 20-200mm, 7m gjatësi, 8 milion.

...................................................................................................................................................... ............

Numri i modelit: P2070A / P2080A

Gjatësia e tubit: 7000mm / 8000mm

Diametri i tubit: 20 mm-200 mm

Madhësia e ngarkesës: 800 mm * 800mm * 7000mm / 800mm * 800mm * 8000mm

Fuqia me lazer: 2500w 3000w

Burimi i lazerit: gjenerator lazer fije IPG / nLIGHT

Kontrolluesi CNC: Germany PA HI8000

Softueri i Spanjë Lantek

Trashësia maksimale e murit prerës: 20 mm CS, 10 mm SS, alumini 8 mm, bronzi 8 mm, bakri 6 mm dhe çeliku i galvanizuar 6 mm

Lloji i tubave të zbatueshëm: Tub i rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, tub ovale, çeliku me formë H T-formë T, çeliku i kanalit, çeliku me kënd, etj.

Industria e Aplikueshme: Pjesë automatike, pjesë motorike, mobilje metalike, industri përpunuese tuba etj.

 


  Tube Full Shtojcë automatik Fiber Laser & Pipe Cutter P2070A / P2080A

  fibra lazer-tub-prerja-machine5

  seri Golden Laser PA automatike tub laser machine mund të prerë raundin, katror, ​​drejtkëndësh dhe tuba të tjera formë me shpejtësi të lartë prerjes dhe efikasitet. Krahasuar me prerje tradicionale, prerja lazer është më fleksibël, nuk ka nevojë për të ndërtuar myk, kështu që ajo ruan produkte të reja në zhvillim kohë në masë të madhe. Që nga shpejtësia e saj prerje dhe saktësi janë shumë të larta, kështu që ajo mund të kursejnë kostot dhe përmirëson efikasitetin.

  Automatike Bundle Loader

  tub Round, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, etj mund të jetë plotësisht e ngarkuar pa ndërhyrje manuale. tuba formë mund të ndihmohet dorë me ushqimin gjysmë-automatike.

  Max pako. pesha e ngarkimit është 2500kgs. Rrip ngarkimit dhe mbështetës janë të lehtë për të shkatërron.

  Dizajni i integruar i trupit gisht ushqyerit kryesor dhe lidhja transporti zinxhir është e lehtë për debugging dhe transportimi.

  laser-tub-prestar-çmim

  ● Sistemi Chuck avancuar: qendra vetë-rregullimi braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit, kështu ajo mund të sigurojë clamps hollë tub pa dëmtuar.

  ● Corner prerja e shpejtë të sistemit: qoshet e prerjes shpejtësi përgjigjen është shumë i shpejtë dhe në masë të madhe të përmirësuar efikasitetin e prerjes.

  ● Sistemi efikas prerjes: pas prerjes, workpiece mund të ushqehet automatikisht në zonën e të ushqyerit.

  ● Professional tub lazer sistem prerja kontrollit Germany PA dhe fole software Spanja Lantek.

  ● Automatic mbledhjen e pajisjes: Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

  laser-prerja-machine-për-metalike-tuba

  Karakteristikat e makinave P2070A

  Fiber Laser Cutting Tubes Mostrat Demonstration

  round pipe laser cut by goldenlaser
  square stainless pipe laser cut by goldenlaser

  Customer Site - Laser Tube Prerje Machine P2070A në Tajvan

  P2070A 01
  P2070A 04
  P2070A 02
  P2070A 05
  P2070A 03
  P2070A 06

  2000w IPG plotësisht automatike Fiber Laser Pipe Prerje Machine P2080A në korea

  Shikoni Video - Prerëse tubi me lazer me fibra plotësisht automatike 300020 P për blerësin gjerman


 • Previous:
 • Next:

 • Aplikime Machine

  Ajo është përdorur gjerësisht në prodhimet metalike, mobilje metalike, pajisje palestër, pajisje sportive, makineri bujqësore, raft ekranit, kontrollit të zjarrit, industrinë e pajisje mjekësore etj

  cutting Air-asistuar është niveli më i avancuar i prerjes lazer, i cili është veçanërisht i përshtatshëm për çelik inox, çeliku të karbonit, aliazh, bronzi, bakri, titan dhe materiale të tjera metalike prerja saktësi.

  Kjo është kryesisht për prerje tub nën metali 20mm në shpejtësi të lartë dhe saktësi të lartë. Fiber lazer ka një sërë përparësish, të tilla si cilësi të lartë trare, shkëlqim të lartë, normat e larta të konvertimit, pa mirëmbajtje, të qëndrueshme dhe funksionimin e besueshme e me kosto të ulët dhe të vogla, etj

  Fiber Laser Cutting Metal Mostrat Tube Demonstration

  prerja fibër lazer machine

  tub laser machine

    P2070A Fiber Laser Cutting Machine Metal Për Round, Tube Sheshi / tub

  fuqia Laser 2500W / 3000W
  burimi Laser IPG / N-drita fiber gjenerator lazer
  gjenerator Laser / mode pune Vazhdueshëm / Modulation
  Mënyra Beam multimode
  Max diametër përpunimit tub Φ = 20-200mm, L = 7m ose 8 milion (mund të rregulloje nëse ka nevojë për një proces tubave mëdha apo të vogla)
  Kategoria Tube Round, katrore, drejtkëndëshe, ovale, të rrumbullakëta bel, trekëndësh (mund të rregulloje nëse ka nevojë për një proces tubave të tjera)
  shpejtësia Rotate 60 radha / min
  kontrollit CNC Cypcut / Germany PA HI8000
  software fole Lantek
  furnizimi me energji elektrike AC380V ± 5% 50 / 60Hz (3 faza)
  të energjisë totale elektrike 17KW / 20KW / 23KW / 28KW / 35KW
  Saktësi Position ± 0.03mm
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0.01mm

   

   

 • Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne