1500W 2500W plotësisht automatike Bundle Loader Fiber Laser Cutting Machine Tube

Përshkrim i shkurtër:

Performancë të lartë lazer tub machine PA Series me ngarkim automatik dhe shkarkimit. Prerje të rrumbullakta, drejtkëndëshe, katrore dhe të tjera profile tub për të kënaqur një gamë të nevojave tub prerjes; përpunimit Tube gjatësi 6m, 8 milion, diametër tub 20mm-300mm

...................................................................................................................................................... .................................................................................... ..

 • numrin e modelit : P2060A / P2080A / P3080A
 • Gjatësi tub : 6000mm / 8000mm
 • Diameter tub : 20mm-200mm / 30mm-300mm
 • Madhësia Loading : 800mm * 800mm * 6000mm / 800mm * 800mm * 8000mm
 • fuqia Laser : 1500W 2500W
 • burimi Laser : IPG / nLIGHT fibër gjenerator lazer
 • Kontrollues CNC : Germany PA HI8000
 • software fole : Spain Lantek
 • Max trashësi prerja mur :  20mm CS, 10mm SS, alumini 8mm, bronzi 8mm, bakër 6mm dhe 6mm çeliku e galvanizuar
 • Zbatueshme type tub: tub rrumbullakët, tub katror, tub drejtkëndor, tub ovale, D-type T-formë H-formë çeliku, çeliku kanal, çeliku kënd etj
 • Industria e aplikueshme : Auto pjesë, pjesë motor, pajisje palestër, pajisje mjekësore, mobilje, tuba përpunimin e industrisë etj

Machine Details

Material dhe Industrisë Aplikimi

Machine teknike Parametra

produkt Tag

Plotësisht automatike Laser Tube Prerje Machine P2060A / P2080A / P3080A

seri Golden Laser PA automatike tub laser machine mund të prerë raundin, katror, ​​drejtkëndësh dhe tuba të tjera formë me shpejtësi të lartë prerjes dhe efikasitet. Krahasuar me prerje tradicionale, prerja lazer është më fleksibël, nuk ka nevojë për të ndërtuar myk, kështu që ajo ruan produkte të reja në zhvillim kohë në masë të madhe. Që nga shpejtësia e saj prerje dhe saktësi janë shumë të larta, kështu që ajo mund të kursejnë kostot dhe përmirëson efikasitetin.

1000W Fiber Laser Cutting Machine (Metal prerja trashësi aftësia)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

12mm

10mm

çelik i pandryshkshëm

5mm

4mm

alumin

4mm

3mm

tunxh

4mm

3mm

bakër

3mm

2mm

çeliku e galvanizuar

3mm

2mm

1500W Fiber Laser Cutting Machine (Metal prerja trashësi aftësia)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

14mm

12mm

çelik i pandryshkshëm

6mm

5mm

alumin

5mm

4mm

tunxh

5mm

4mm

bakër

4mm

3mm

çeliku e galvanizuar

5mm

4mm

Laser tub Prerje Mostrat

tub lazer prestar
tub metalik prerje lazer
tub prerja lazer
tub lazer çmimi prestar

Features Machine

tub lazer çmimi prestar

Automatike Bundle Loader

tub Round, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, etj mund të jetë plotësisht e ngarkuar pa ndërhyrje manuale. tuba formë mund të ndihmohet dorë me ushqimin gjysmë-automatike.

Max pako. pesha e ngarkimit është 2500kgs. Rrip ngarkimit dhe mbështetës janë të lehtë për të shkatërron.

Dizajni i integruar i trupit gisht ushqyerit kryesor dhe lidhja transporti zinxhir është e lehtë për debugging dhe transportimi.

makinë prerja lazer për tuba metalike

● Sistemi Chuck avancuar: qendra vetë-rregullimi braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit, kështu ajo mund të sigurojë clamps hollë tub pa dëmtuar.

● Corner prerja e shpejtë të sistemit: qoshet e prerjes shpejtësi përgjigjen është shumë i shpejtë dhe në masë të madhe të përmirësuar efikasitetin e prerjes.

● Sistemi efikas prerjes: pas prerjes, workpiece mund të ushqehet automatikisht në zonën e të ushqyerit.

● Professional tub lazer sistem prerja kontrollit Germany PA dhe fole software Spanja Lantek.

● Automatic mbledhjen e pajisjes: Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

Plotësisht automatike Laser Pipe Prerje Machine Customer Faqes

Automatik Cnc Laser Tube Prerje Machine Video


 • Previous:
 • Next:

 • industrinë e zbatimit

  përdorur kryesisht në pajisje palestër, mobilje zyre, rafte, struktura e çelikut, industrinë mjekësore, raft hekurudhor dhe industritë e tjera për tub rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe dhe tub në formë dhe përpunimin e të tjera të profilit.

  makinë prerja lazer për mobilje metalike

  Llojet e aplikueshme i tubave

  tub metalik prerja makinë lazer

  Fiber Laser Cutting Tube Mostrat

  tub 1200W prerja makinë lazer

  Machine teknike Parametra
  numrin e modelit
  P2060A / P3080A
  fuqia Laser
  1500W / 2500W (1000W 2000w 3000w 4000w opsionale)
  burimi Laser
  IPG / nLight fiber lazer rezonator
  Zona e përpunimit Tube
  tub gjatësi 6 m, 8 milion; tub diametër 20mm-300mm
  lloj Tube
  Round, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-tipit, C-type, D-type, trekëndësh, etj (standard), çeliku Angle, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni
  ± 0.03mm
  Saktësi Position
  ± 0.05mm
  shpejtësia Position
  90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate
  Max 105r / min
  përshpejtim
  1.2g
  format grafik
  SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  madhësia Bundle
  800mm * 800mm * 6000mm
  pesha Bundle
  Max 2500kg

   H konfiguracion igh fund

  Neni Emri

  markë

  Fiber optike burim lazer

  IPG (Amerika)

  Kontrollues CNC

  Higerman Automatizimi Fuqia (Kina + Gjermani)

  program

  Lantek Flex3D (Spanjë)

  motor ndihmës dhe shofer

  YASKAWA (Japoni)

  raft Gear

  Atlanta (Gjermani)

  Liner udhëzues

  Rexroth (Gjermani)

  kreu Laser

  Raytools (Zvicër)

  valvula e gazit proporcional

  SMC (Japoni)

  komponentet kryesore elektrike

  Schneider (France)

  Reduktimi kuti e shpejtësisë

  Apex (Taiwan)

  chiller

  Tong Fei

  Sistemi Rotate Chuck

  Golden Laser

  sistem automatik shkarkim

  Golden Laser

  Transformer & Stabilizuesi AIO

  qershor Wen

 • Related Products