1500W 2500W plotësisht automatike Bundle Loader Fiber Laser Cutting Machine Tube

tub laser machine

Makinë prerëse lazer me tub të performancës së lartë Seria PA me ngarkesa automatike dhe shkarkim automatik të tubave. Prerja e profileve të rrumbullakëta, drejtkëndëshe, katrore dhe të tjera të tubave për të kënaqur një sërë nevojash për prerjen e tubit; Përpunimi i tubave gjatësi 6m, 8m, diametri i tubit 20mm-300 mm

...................................................................................................................................................... .................................................................................... ..

 • numrin e modelit: P2060A / P2080A / P3080A
 • Gjatësi tub: 6000mm / 8000mm
 • Diameter tub : 20 mm-200mm / 30mm-300mm
 • Madhësia Loading : 800 mm * 800mm * 6000mm / 800mm * 800mm * 8000mm
 • fuqia Laser : 1500W 2500W
 • burimi Laser : IPG / nLIGHT fibër gjenerator lazer
 • Kontrollues CNC:Germany PA HI8000
 • software fole: Spanjë Lantek
 • Trashësia maksimale e murit prerës:   20mm CS, 10mm SS, alumini 8mm, bronzi 8mm, bakër 6mm dhe 6mm çeliku e galvanizuar
 • Zbatueshme type tub:Tub i rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, tub ovale, çeliku me formë H T-formë T, çeliku i kanalit, çeliku me kënd, etj.
 • Industria e aplikueshme: Pjesë automatike, pjesë motorike, pajisje palestër, pajisje mjekësore, mobilje, industria e përpunimit të tubave etj.

  Plotësisht automatike Laser Tube Prerje Machine P2060A / P2080A / P3080A

  artë me lazer të Makina automatike elazerështë më fleksibël, nuk ka nevojë të ndërtojë myk, kështu që kursen produktet e reja duke zhvilluar kohë shumë. Meqenëse shpejtësia dhe saktësia e prerjes me lazer janë shumë të larta, kështu që mund të kursejë kosto dhe përmirëson efikasitetin.

  1000W Fiber Laser Cutting Machine (Metal prerja trashësi aftësia)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  12mm

  10mm

  çelik i pandryshkshëm

  5mm

  4mm

  alumin

  4mm

  3mm

  tunxh

  4mm

  3mm

  bakër

  3mm

  2mm

  çeliku e galvanizuar

  3mm

  2mm

  1500W Fiber Laser Cutting Machine (Metal prerja trashësi aftësia)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  14mm

  12mm

  çelik i pandryshkshëm

  6mm

  5mm

  alumin

  5mm

  4mm

  tunxh

  5mm

  4mm

  bakër

  4mm

  3mm

  çeliku e galvanizuar

  5mm

  4mm

  Laser tub Prerje Mostrat

  tub lazer prestar
  tub metalik prerje lazer
  tub prerja lazer
  tub lazer çmimi prestar

  Karakteristikat e makinës me lazer

  tub lazer çmimi prestar

  Automatike Bundle Loader

  Tubi i rrumbullakët, tubi katror, ​​tubi drejtkëndëshe, etj mund të ngarkohen plotësisht pa ndërhyrje manuale. Tubat me formë të veçantë mund të ndihmohen manualisht me ushqyerje gjysmë automatike.

  Max pako. pesha e ngarkimit është 2500kgs. Rrip ngarkimit dhe mbështetës janë të lehtë për të shkatërron.

  Dizajni i integruar i sistemit të ushqyerit body trupi kryesor dhe lidhja e transportit zinxhir është e lehtë për debugging dhe transport.

  makinë prerja lazer për tuba metalike

  ● Sistemi Chuck avancuar: qendra vetë-rregullimi braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit, kështu ajo mund të sigurojë clamps hollë tub pa dëmtuar.

  ● Corner prerja e shpejtë të sistemit: qoshet e prerjes shpejtësi përgjigjen është shumë i shpejtë dhe në masë të madhe të përmirësuar efikasitetin e prerjes.

  System Sistemi efikas i prerjes: Pas prerjes me lazer, pjesa e punës mund të ushqehet automatikisht në zonën e ushqimit.

  ● Sistemi i kontrollit CNC me prerje lazerësh profesional, Gjermani PA dhe CAM që vendosin softuerin Spanjë Lantek.

  ● Automatic mbledhjen e pajisjes: Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

  Makinë automatike për prerjen e tubave me lazer në sitin e klientit

  Automatik Cnc Laser Tube Prerje Machine Video


 • Previous:
 • Next:

 • industrinë e zbatimit

  përdorur kryesisht në pajisje palestër, mobilje zyre, rafte, struktura e çelikut, industrinë mjekësore, raft hekurudhor dhe industritë e tjera për tub rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe dhe tub në formë dhe përpunimin e të tjera të profilit.

  makinë prerja lazer për mobilje metalike

  Llojet e aplikueshme i tubave

  tub metalik prerja makinë lazer

  Fiber Laser Cutting Tube Mostrat

  tub 1200W prerja makinë lazer

  Machine teknike Parametra
  numrin e modelit
  P2060A / P3080A
  fuqia Laser
  1500W / 2500W (1000W 2000w 3000w 4000w opsionale)
  burimi Laser
  IPG / nLight fiber lazer rezonator
  Zona e përpunimit Tube
  tub gjatësi 6 m, 8 milion; tub diametër 20mm-300mm
  lloj Tube
  Round, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-tipit, C-type, D-type, trekëndësh, etj (standard), çeliku Angle, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni
  ± 0.03mm
  Saktësi Position
  ± 0.05mm
  shpejtësia Position
  90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate
  Max 105r / min
  përshpejtim
  1.2g
  format grafik
  SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  madhësia Bundle
  800mm * 800mm * 6000mm
  pesha Bundle
  Maksimumi 2500kg

   H konfiguracion igh fund

  Neni Emri

  markë

  Fiber optike burim lazer

  IPG (Amerika)

  Kontrollues CNC

  Higerman Automatizimi Fuqia (Kina + Gjermani)

  program

  Lantek Flex3D (Spanjë)

  motor ndihmës dhe shofer

  YASKAWA (Japoni)

  raft Gear

  Atlanta (Gjermani)

  Liner udhëzues

  Rexroth (Gjermani)

  kreu Laser

  Raytools (Zvicër)

  valvula e gazit proporcional

  SMC (Japoni)

  komponentet kryesore elektrike

  Schneider (Francë)

  Reduktimi kuti e shpejtësisë

  Apex (Tajvan)

  chiller

  Tong Fei

  Sistemi Rotate Chuck

  artë me lazer të

  sistem automatik shkarkim

  artë me lazer të

  Transformer & Stabilizuesi AIO

  qershor Wen

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne