2000w 3000w Tube Laser Cutting Machine

Përshkrim i shkurtër:

Kjo mbyllje e plotë gjysmë tub automatike laser machine është e pajisur me një hamall manual dhe një mbyllje të plotë për të prodhuar pjesët me cilësi të lartë në një shumëllojshmëri të formave dhe madhësive, përpunimit tub gjatësi 6m, 8m, tub diametër 20mm-200mm (20mm-300mm optional) .

....................................................................................................................................... ..

numrin e modelit : P2060 / P3080

Gjatësia Tube : 6 m / 8 milion

Diametri i tubit të : 20mm ~ 200mm / 20mm ~ 300mm

fuqia Laser : 2000w 3000w (1000W 1500W 2500W 4000w 6000w optional)

burimi Laser : IPG / nLight fibër gjenerator lazer

Kontrollues CNC : Cypcut / Germany PA HI8000

software fole : Spain Lantek

Materialet e aplikueshme : Tuba metalike

Max prerja thicknees: 14mm çeliku të karbonit, çelik 6mm, 5mm alumini, 5mm tunxh, bakër 4mm, 5mm galvanizuar Steel etj

Llojet e aplikueshme tub : tub rrumbullakët, tub katror, tub drejtkëndëshe, tub ovale, D-formë çeliku, H type çeliku, L type çeliku, U type çeliku etj

Industries aplikueshme : racks metalike, makineri bujqësore, automotive, motorcycles, tuba përpunimin e industrisë etj

 


Machine Details

Material dhe Industrisë Aplikimi

Machine teknike Parametra

produkt Tag

2000w 3000w Fiber Laser Cutting Machine Tube

P2060 / P3080

fibër lazer tub machine
tub prerja lloj

2000w lazer Tub prerja (metal aftësia prerje trashësi mur)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

16mm

14mm

çelik i pandryshkshëm

8mm

6mm

alumin

6mm

5mm

tunxh

6mm

5mm

bakër

4mm

3mm

çeliku e galvanizuar

6mm

5mm

3000w lazer Tub prerja (metal aftësia prerje trashësi mur)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

22mm

20mm

çelik i pandryshkshëm

12mm

10mm

alumin

10mm

8mm

tunxh

8mm

8mm

bakër

6mm

5mm

çeliku e galvanizuar

8mm

6mm

Tube Laser Cutting Machine Features

tub-laser-cutting-machine

P2060 / P3080 tube laser cutting machine produces high quality parts in a variety of shapes and sizes. By using its fiber laser cutting technology, multiple processes can be combined into one machine. Since most parts require multiple processes, such as traditional sawing, drilling, machining, punching and engraving, P2060 / P3080 tube fiber laser cutting machine can perform all of these processes on a single machine.

The lazer tub machine  është e pajisur me një hamall manual që paraqet tub për operatorin i cili duhet pastaj vendi tubin në makinë dhe me dorë të shtrënguar të Chuck. Duke kombinuar të gjitha këto procese në një makinë kursen kohën dhe koston, kur të përpunimit të tubave në tufa të mëdha ende makina shkathtësi lejon përdoruesin të lehtë të bëjë prototipa ose prodhimin grumbull të vogël.

Kjo prestar lazer tub gjithashtu përdor servos me shpejtësi të lartë për pozicionimin e shpejtë dhe të saktë i cili zvogëlon kohën për lëvizjet jo me vlerë të shtuar. Këto servos me shpejtësi të lartë në lidhje me lazer të fuqishëm fibra mund të ulet herë pjesë e prerjes dhe rritjen e prodhimit të lejuar për një kthim më të lartë të investimit për përdoruesit fund.

Kjo prestar tub lazer është e pajisur edhe me një mbyllje të plotë për të siguruar që operatori është i sigurt, ndërsa makina është aktive.

GOLDEN LASER do të ofrojë shërbim të plotë dhe mbështetje për makinat tona lazer, duke përfshirë edhe një gjendje të plotë të pjesëve të këmbimit dhe të komponentëve për të siguruar klientët tanë të marrin pjesë këmbimi shpejt dhe në mënyrë efektive.

Llojet e aplikueshme i tubave

tub mostrat prerja lazer

Machine Details

ndihmëse Loading

tub-lazer-features-1

Chuck dhe rregullueshme mbështetje pirg heqjen pajisja ruaj të ushqyerit kohë, të siguruar concentricity, parandaluar tub plot gjallëri.

automatike Skanimi

tub-lazer-features-2

 

 

 

skanim tub automatike.

Automatikisht të gjeni qendër

tub-lazer-features-3

 

 

 

Rritja e produktivitetit, produkte të garantuar cilësinë.

Auto-Tagging

tub-lazer-features-4

 

 

 

pjesë Mark dhe prerje udhë.

 

 

Këndi Fast Prerje Sistemit

tub-lazer-features-5

 

 

 

 Përgjigja qoshe shpejtë, duke përmirësuar ndjeshëm efikasitetin e prerjes.

Rregulluar shpejtësinë Automatikisht

tub-lazer-features-6

 

 

 

Në kushtet e prerjes të shpejtë, ajo mund të arrijë cilësinë e qëndrueshme prerjes.

Mbledhja automatike

 

tub-lazer-features-7

 

 

 

Ruaj të punës dhe për të parandaluar materialin e punës nga të qenit gërvishtem.

Komponentet kryesore

tub-lazer-features-8

 

 

 

Udhëheqëse në botë e rezonator fibër lazer dhe komponente elektronike për të siguruar makinë stabilitet të lartë.

Avancuar të sistemit Chuck: qendra vetë-rregullimi braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit, kështu ajo mund të sigurojë clamps hollë tub pa dëmtuar.

Corner prerja e shpejtë të sistemit: qoshet e prerjes shpejtësi përgjigjen është shumë i shpejtë dhe në masë të madhe të përmirësuar efikasitetin e prerjes.

Sistemi efikas prerja: pas prerjes, workpiece mund të ushqehet automatikisht në zonën e të ushqyerit.

Tub lazer profesional Sistemi prerja kontrollit Germany PA dhe fole software Spanja Lantek.

Automatike mbledhjen e pajisjes: Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

laser-prerja-machine-për-metalike-tubes2

4000w plotësisht automatike Fiber Laser Pipe Prerje Machine P3080A


 • Previous:
 • Next:

 • Materialet e aplikueshme

  çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, aliazh çeliku dhe çeliku e galvanizuar, etj

  Industria e aplikueshme

  mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, urë mbështetëse, raft hekurudhor çeliku, strukturë çeliku, kontrollit të zjarrit dhe tub përpunimit etj

  Llojet e aplikueshme i tubave Prerje

  Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard); çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)

  aplikueshme-llojet-e-lazer-prerja-tub

  numrin e modelit P2060 / P3080
  Gjatësia Tube 6000mm, 8000mm
  Diametri i tubit të 20mm-200mm, 20mm-300mm
  burimi Laser importohen rezonator fiber lazer IPG / N-dritës
  Laser rezonator Nlight, IPG ose Raycus
  Servo Motor 4 motore ndihmës për të gjithë lëvizjen aksiale
  Burimi i energjisë Laser 2000w 3000w (1000W 1500W 2500W 4000w opsionale)
  Saktësi Position ± 0.03mm
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0.01mm
  shpejtësi të rradhës 120r / min
  përshpejtim 1.2G
  shpejtësia prerja varet materiale, Burimi i energjisë lazer
  Furnizimi me energji elektrike AC380V 50 / 60Hz
 • Related Products