Makinë prerëse me lazer 2000w 3000w me tuba

lazer tub machine

Kjo mbyllje e plotë gjysmë tub automatike laser machine është e pajisur me një hamall manual dhe një mbyllje të plotë për të prodhuar pjesët me cilësi të lartë në një shumëllojshmëri të formave dhe madhësive, përpunimit tub gjatësi 6m, 8m, tub diametër 20mm-200mm (20mm-300mm optional) .

....................................................................................................................................... ..

numrin e modelit : P2060 / P3080

Gjatësia e : 6 m / 8 milion

Diametri i tubit të tubit: 20 mm ~ 200 mm / 20mm ~ 300 mm

fuqia Laser : 2000w 3000w (1000W 1500W 2500W 4000w 6000w optional)

burimi Laser : IPG / nLight fibër gjenerator lazer

Kontrollues CNC : Germany PA HI8000

software fole : Spain Lantek

Materialet e aplikueshme : Tuba metalike

Max prerja thicknees: 14mm çeliku të karbonit, çelik 6mm, 5mm alumini, 5mm tunxh, bakër 4mm, 5mm galvanizuar Steel etj

Llojet e aplikueshme tub : tub rrumbullakët, tub katror, tub drejtkëndëshe, tub ovale, D-formë çeliku, H type çeliku, L type çeliku, U type çeliku etj

Industries aplikueshme : racks metalike, makineri bujqësore, automotive, motorcycles, tuba përpunimin e industrisë etj

 


  2000w 3000w Fiber Laser Cutting Machine Tube

  P2060 / P3080

  fibër lazer tub machine
  tub prerja lloj

  2000w lazer Tub prerja (metal aftësia prerje trashësi mur)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  16mm

  14mm

  çelik i pandryshkshëm

  8mm

  6mm

  alumin

  6mm

  5mm

  tunxh

  6mm

  5mm

  bakër

  4mm

  3mm

  çeliku e galvanizuar

  6mm

  5mm

  3000w lazer Tub prerja (metal aftësia prerje trashësi mur)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  22mm

  20mm

  çelik i pandryshkshëm

  12mm

  10mm

  alumin

  10mm

  8mm

  tunxh

  8mm

  8mm

  bakër

  6mm

  5mm

  çeliku e galvanizuar

  8mm

  6mm

  Karakteristikat e makinës së prerjes me lazer tub

  tub-laser-cutting-machine

  P2060 / P3080 tube laser cutting machine produces high quality parts in a variety of shapes and sizes. By using its fiber laser cutting technology, multiple processes can be combined into one machine. Since most parts require multiple processes, such as traditional sawing, drilling, machining, punching and engraving, P2060 / P3080 tube fiber laser cutting machine can perform all of these processes on a single machine.

  Makina  lazer tub machine  manuale që paraqet tubin tek operatori i cili më pas duhet ta vendosë tubin në makinë dhe të shtrëngojë manualisht çunin. Kombinimi i të gjitha këtyre proceseve në një makinë kursen kohë dhe kosto kur përpunoni tuba në tufa të mëdha, megjithatë shkathtësia e makinerive lejon përdoruesin të bëjë lehtësisht prototipe ose prodhim të vogël të grupeve.

  Ky prestar lazer tub also utilizes high speed servos for quick and precise positioning which decreases the time for non-value added movements. These High speed servos in conjunction with the powerful fiber laser can decrease part cutting times and increase production allowing for a higher return on investment for the end user.

  Kjo prestar tub lazer është e pajisur edhe me një mbyllje të plotë për të siguruar që operatori është i sigurt, ndërsa makina është aktive.

  GOLDEN LASER do të ofrojë shërbim të plotë dhe mbështetje për makinat tona lazer, duke përfshirë një stok të plotë të pjesëve rezervë dhe përbërësve për të siguruar që klientët tanë të marrin pjesë zëvendësimi shpejt dhe në mënyrë efektive.

  Llojet e aplikueshme i tubave

  tub mostrat prerja lazer

  Detajet e makinerisë

  ndihmëse Loading

  tub-lazer-features-1

  Chuck dhe rregullueshme mbështetje pirg heqjen pajisja ruaj të ushqyerit kohë, të siguruar concentricity, parandaluar tub plot gjallëri.

  automatike Skanimi

  tub-lazer-features-2

   

   

   

  skanim tub automatike.

  Automatikisht të gjeni qendër

  tub-lazer-features-3

   

   

   

  Rritja e produktivitetit, produkte të garantuar cilësinë.

  Auto-Tagging

  tub-lazer-features-4

   

   

   

  pjesë Mark dhe prerje udhë.

   

   

  Këndi Fast Prerje Sistemit

  tub-lazer-features-5

   

   

   

   Përgjigja qoshe shpejtë, duke përmirësuar ndjeshëm efikasitetin e prerjes.

  Rregulluar shpejtësinë Automatikisht

  tub-lazer-features-6

   

   

   

  Në kushtet e prerjes të shpejtë, ajo mund të arrijë cilësinë e qëndrueshme prerjes.

  Mbledhja automatike

   

  tub-lazer-features-7

   

   

   

  Ruaj të punës dhe për të parandaluar materialin e punës nga të qenit gërvishtem.

  Komponentet kryesore

  tub-lazer-features-8

   

   

   

  Udhëheqëse në botë e rezonator fibër lazer dhe komponente elektronike për të siguruar makinë stabilitet të lartë.

  Avancuar të sistemit Chuck: qendra vetë-rregullimi braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit, kështu ajo mund të sigurojë clamps hollë tub pa dëmtuar.

  Corner prerja e shpejtë të sistemit: qoshet e prerjes shpejtësi përgjigjen është shumë i shpejtë dhe në masë të madhe të përmirësuar efikasitetin e prerjes.

  Sistemi efikas prerja: pas prerjes, workpiece mund të ushqehet automatikisht në zonën e të ushqyerit.

  Tub lazer profesional Sistemi prerja kontrollit Gjermani PA dhe programin folezues Spain Lantek.

  Automatike mbledhjen e pajisjes: Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht; Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt; Mbështetja paneli lundrues do të mbajë diametër të madh tub fort.

  laser-prerja-machine-për-metalike-tubes2

  4000w plotësisht automatike Fiber Laser Pipe Prerje Machine P3080A


 • Previous:
 • Next:

 • Materialet e aplikueshme

  çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, aliazh çeliku dhe çeliku e galvanizuar, etj

  Industria e aplikueshme

  mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, urë mbështetëse, raft hekurudhor çeliku, strukturë çeliku, kontrollit të zjarrit dhe tub përpunimit etj

  Llojet e aplikueshme i tubave Prerje

  Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard); çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)

  aplikueshme-llojet-e-lazer-prerja-tub

  numrin e modelit P2060 / P3080
  Gjatësia Tube 6000 mm, 8000mm
  Diametri i tubit të 20 mm-200 mm, 20 mm-300 mm
  burimi Laser importohen rezonator fiber lazer IPG / N-dritës
  Laser rezonator Nlight, IPG ose Raycus
  Servo Motor 4 motore ndihmës për të gjithë lëvizjen aksiale
  Burimi i energjisë Laser 2000w 3000w (1000W 1500W 2500W 4000w opsionale)
  Saktësi Position ± 0.03mm
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0.01mm
  shpejtësi të rradhës 120r / min
  përshpejtim 1.2G
  shpejtësia prerja varet materiale, Burimi i energjisë lazer
  Furnizimi me energji elektrike AC380V 50 / 60Hz

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne