China 3000w Cnc Fiber Laser Round Square Rectangular Tube / Pipe Laser Cutter factory and manufacturers | GoldenLaser

3000w Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutter

3000w Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutter

P3080 është një nga një makinë prerëse e plotë e cnc lazer cnc e mbyllur e bërë nga Golden Laser

i cili mund të përpunojë tubin me gjatësi 8m dhe diametër të tubit 20 mm-300 mm. hamitës automatik i paketave është një zgjedhje opsionale 

...................................................................................................................................................... .

numrin e modelit: P3080 (P3080A, ngarkues automatik i paketave për opsionin)

burimi Laser: gjenerator i lazerit IPG / nLetë të lehta

Burimi i energjisë Laser: 3000w (1000w 1500w 2000w 2500w 4000w opsionale)

Cnc kontrollues: Cypcut / Germany PA HI8000

software fole: Spanjë Lantek

kreu Laser: Kreu prerëse lazer Raytools ose Precitec

Gjatësia Tube: 8m

Diametri i tubit të: 20 mm-300 mm

Materialet e aplikueshme: çelik inox, çelik karboni, alumini, bronzi, bakri, çeliku i galvanizuar etj.

Zbatueshme industrisë: makineri të rënda, struktura çeliku, industria e përpunimit të tubave dhe tubave etj.

 

 • Model number : P3080

Detajet e makinerisë

Material dhe Industrisë Aplikimi

Machine teknike Parametra

Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutting Machine P3080

artë me lazer të Tubilazer tub P3080më të sofistikuar të lazerit me fibër N / dritë / IPG, dhe kokën prerëse të lazerit me fibra të importuar Raytools, duke kombinuar vetë-dizajnin, makinën e parave CNC dhe trupin e saldimit me forcë të lartë. Dhe gjatësia e tubit të saj të përpunimit është 8m (6m opsionale), diametri i tubit Φ20mm-300 mm. Kontrolluesi CNC PA me softuerin folezues CAM Lantek realizojnë industrinë 4.0

fibër lazer tub prerja çmimi makinë

Features Machine

Trupi kryesor i integruar bën të gjithë makinën e prerjes me lazer të tubit me përqendrim të mirë, vertikalitet dhe saktësi.

chucks Dual motiv janë në përputhje me një shumëllojshmëri të tub pa rregulluar nofullat.

Kufiri automatik, automatikisht gjeni qendër, funksion automatik kompensimi i lehtë për të përpunuar tubin me forma të ndryshme.

Frekuenca e rregullueshme e shpimit.

Shtrati i lartë i lagështirës, ​​ngurtësi e mirë, siguron shpejtësi të lartë të prerjes dhe përshpejtim të lartë.

Hamall automatike pako për opsionin e cila kursen punës dhe ngarkimit kohë, të arritur në masë të prodhimit Pur paraqesin.

Udhëheqëse në botë e rezonator fibër lazer dhe komponente elektronike për të siguruar makinë stabilitet të lartë.

Sistemi i kontrollit profesional për prerjen me lazer të tubave CNC në Gjermani PA dhe programin fole (CAM) Spanjë Lantek.

qarqeve të integruara, shtrimin aerodinamike siguron mirëmbajtjen e lehtë dhe shkalla e ulët dështim.

Pajisja mbështetëse për ngritjen e rregullueshme në shkallë vizuale kursen kohën e ushqyerjes, siguron përqendrim, parandalon lëkundjen e tubit gjatë prerjes.

Kthetra novatore e ngushtësisë së kontrollit të ajrit me një drejtim ndihmon në zgjatjen e jetës së cilindrit.

Presioni i optimizuar i mbajtjes së kthetrave siguron tub me trashësi 1 mm pa deformim.

3000w Fiber Laser Tube Prerje Machine (metal aftësia prerja trashësi)

material

prerje Limit

Prerje e pastër

çeliku të karbonit

22mm

20mm

çelik i pandryshkshëm

12mm

10mm

alumin

10mm

8mm

tunxh

8mm

8mm

bakër

6mm

5mm

çeliku e galvanizuar

8mm

6mm

Laser Tube Prerje Machine Customer Faqes

Watch video

Makinë prerëse lazer tub në fabrikën e mobiljeve metalike


 • Previous:
 • Next:

 • Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutting Machine P3080

  artë me lazer të Tubilazer tub P3080më të sofistikuar të lazerit me fibër N / dritë / IPG, dhe kokën prerëse të lazerit me fibra të importuar Raytools, duke kombinuar vetë-dizajnin, makinën e parave CNC dhe trupin e saldimit me forcë të lartë. Dhe gjatësia e tubit të saj të përpunimit është 8m (6m opsionale), diametri i tubit Φ20mm-300 mm. Kontrolluesi CNC PA me softuerin folezues CAM Lantek realizojnë industrinë 4.0

  fibër lazer tub prerja çmimi makinë

  Features Machine

  Trupi kryesor i integruar bën të gjithë makinën e prerjes me lazer të tubit me përqendrim të mirë, vertikalitet dhe saktësi.

  chucks Dual motiv janë në përputhje me një shumëllojshmëri të tub pa rregulluar nofullat.

  Kufiri automatik, automatikisht gjeni qendër, funksion automatik kompensimi i lehtë për të përpunuar tubin me forma të ndryshme.

  Frekuenca e rregullueshme e shpimit.

  Shtrati i lartë i lagështirës, ​​ngurtësi e mirë, siguron shpejtësi të lartë të prerjes dhe përshpejtim të lartë.

  Hamall automatike pako për opsionin e cila kursen punës dhe ngarkimit kohë, të arritur në masë të prodhimit Pur paraqesin.

  Udhëheqëse në botë e rezonator fibër lazer dhe komponente elektronike për të siguruar makinë stabilitet të lartë.

  Sistemi i kontrollit profesional për prerjen me lazer të tubave CNC në Gjermani PA dhe programin fole (CAM) Spanjë Lantek.

  qarqeve të integruara, shtrimin aerodinamike siguron mirëmbajtjen e lehtë dhe shkalla e ulët dështim.

  Pajisja mbështetëse për ngritjen e rregullueshme në shkallë vizuale kursen kohën e ushqyerjes, siguron përqendrim, parandalon lëkundjen e tubit gjatë prerjes.

  Kthetra novatore e ngushtësisë së kontrollit të ajrit me një drejtim ndihmon në zgjatjen e jetës së cilindrit.

  Presioni i optimizuar i mbajtjes së kthetrave siguron tub me trashësi 1 mm pa deformim.

  3000w Fiber Laser Tube Prerje Machine (metal aftësia prerja trashësi)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  22mm

  20mm

  çelik i pandryshkshëm

  12mm

  10mm

  alumin

  10mm

  8mm

  tunxh

  8mm

  8mm

  bakër

  6mm

  5mm

  çeliku e galvanizuar

  8mm

  6mm

  Laser Tube Prerje Machine Customer Faqes

  Watch video

  Makinë prerëse lazer tub në fabrikën e mobiljeve metalike


 • Previous:
 • Next:

 • Material dhe Industrisë Aplikimi


  Industria e aplikueshme

  mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, ura, shëtitje me varkë, pjesë struktura, etj

  laser machine për mobilje

  Llojet e aplikueshme i tubave

  Posaçërisht për raundin, katror, ​​drejtkëndëshe, ovale, bel tub rrumbullakët dhe tuba të tjera metalike

  makinë prerja lazer për mobilje metalike

  Customer Site - Fiber Laser Cutting tufa e tuba Metal Demonstration

  fibra prestar lazer tub

  Machine teknike Parametra


                                      3000w Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutter
  Numri i modelit P3080
  Tub / lloji tub rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, D-lloji, Triangle, etj;
  Tub / lloji tub çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, band çeliku, etj (për opsion)
  Tub / gjatësi tub Maksimumi 8m
  Tub / madhësi tub Φ20mm-300mm
  Tub / peshe tub ngarkimit Max 400 kg
  Tub / peshe tub ngarkimit Max 500 kg (për opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni + 0,03 mm
  Saktësi Position + 0,05 mm
  burim Fiber lazer 3000w (1000W 1500W 2000w 2500W 4000w opsionale)
  shpejtësia Position 90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate Max 105r / min
  përshpejtim 1.2g
  Acceleration Cut 1g
  format grafik SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  Furnizimi me energji elektrike AC380V 60Hz 3PH
  Konsumi total të energjisë 26KW

                                                                                       Konfigurimi i nivelit të lartë

  Neni Emri markë
  burim Fiber lazer IPG
  Kontrollues CNC AUTOMACIONI FUQI HIGERMAN
  program LANTEK FLEX3D
  motor ndihmës dhe shofer YASKAWA
  raft Gear ATLANTA
  Liner udhëzues REXROTH
  kreu Laser RAYTOOLS
  valvula e gazit proporcional SMC
  komponentet kryesore elektrike SCHNEIDER
  Reduktimi kuti e shpejtësisë APEX
  chiller TONG FEI
  Sistemi Rotate Chuck LASER GOLDEN
  Automatic sistem pako ngarkimit LASER GOLDEN
  sistem automatik shkarkim LASER GOLDEN
  Stabilizator & Transformer qershor WEN

  Related products


  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne