3000w Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutter

Përshkrim i shkurtër:

Golden Laser plotë mbyllur CNC tub laser machine pa automatike P3080 deng ngarkuesit të cilat mund të procesit të tub me 8m gjatësi dhe diametër tub 20mm-300mm.

...................................................................................................................................................... .

 • numrin e modelit : P3080 (P3080A, hamall automatike pako për opsion)
 • burimi Laser : IPG / nLight fibër gjenerator lazer
 • Burimi i energjisë Laser : 3000w (1000W 1500W 2500W 2000w 4000w optional)
 • Cnc kontrollues : Cypcut / Germany PA HI8000
 • software fole : Spain Lantek
 • kreu Laser : Raytools ose Precitec prerja lazer kokë
 • Gjatësia Tube : 8 milion
 • Diametri i tubit të : 20mm-300mm
 • Materialet e aplikueshme : çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, çeliku e galvanizuar etj
 • Zbatueshme industrisë : makineri të rënda, strukturë çeliku, tub & tub industria e përpunimit, etj

 


Machine Details

Material dhe Industrisë Aplikimi

Machine teknike Parametra

produkt Tag

Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutting Machine P3080

3000w Fiber Laser Tube Prerje Machine (metal aftësia prerja trashësi)

material

prerje Limit

Clean Cut

çeliku të karbonit

22mm

20mm

çelik i pandryshkshëm

12mm

10mm

alumin

10mm

8mm

tunxh

8mm

8mm

bakër

6mm

5mm

çeliku e galvanizuar

8mm

6mm

fibër lazer tub prerja çmimi makinë

Golden Laser tub / tub prerja makinë lazer P3080 miraton më të sofistikuar rezonator fibër lazer N-dritë / IPG, dhe fibra të importuara Raytools prerja lazer kokë, duke kombinuar vetë-design, vinç-urë machine CNC dhe forca të lartë saldim body.And 6m saj të përpunimit tub gjatësi, 8 milion, diametër tub Φ20mm-300mm, përpunimit trashësi muri mund të jetë deri në 22mm.

cnc tub metalik lazer çmimi prestar

Features Machine

organ i integruar kryesor e bën të gjithë makinën me concentricity mirë, verticality dhe saktësi.

chucks Dual motiv janë në përputhje me një shumëllojshmëri të tub pa rregulluar nofullat.

Kufiri automatike, automatikisht të gjeni qendra, kompensim automatik.

Adjustable shpim frekuencave.

krevat të lartë fikje, ngurtësi e mirë, me shpejtësi të lartë dhe përshpejtimin.

Hamall automatike pako për opsionin e cila kursen punës dhe ngarkimit kohë, të arritur në masë të prodhimit Pur paraqesin.

Udhëheqëse në botë e rezonator fibër lazer dhe komponente elektronike për të siguruar makinë stabilitet të lartë.

tub lazer profesional Sistemi prerja kontrollit Germany PA dhe fole software Spanja Lantek.

qarqeve të integruara, shtrimin aerodinamike siguron mirëmbajtjen e lehtë dhe shkalla e ulët dështim.

Visual shkallë pajisje mbështetje heqjen rregullueshme kursen ushqyerit kohë, siguron concentricity, parandalon tub plot gjallëri.

Inovative një mënyrë e kontrollit të ajrit thua ngushtësi ndihmon të zgjatur jetën cilindër.

Optimizuar presion thua mbajtja e bën trashësi mur tub brenda 1mm pa deformim.

Laser Tube Prerje Machine Customer Faqes

Watch video


 • Previous:
 • Next:

 • Industria e aplikueshme

  mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, ura, shëtitje me varkë, pjesë struktura, etj

  laser machine për mobilje

  Llojet e aplikueshme i tubave

  Posaçërisht për raundin, katror, ​​drejtkëndëshe, ovale, bel tub rrumbullakët dhe tuba të tjera metalike

  makinë prerja lazer për mobilje metalike

  Customer Site - Fiber Laser Cutting tufa e tuba Metal Demonstration

  fibra prestar lazer tub

                                      3000w Cnc Fiber Laser Round Square drejtkëndëshe Tube / tub Laser Cutter
  Model Number P3080
  Tub / lloji tub rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, D-lloji, Triangle, etj;
  Tub / lloji tub çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, band çeliku, etj (për opsion)
  Tub / gjatësi tub Max 8m
  Tub / madhësi tub Φ20mm-300mm
  Tub / peshe tub ngarkimit Max 400 kg
  Tub / peshe tub ngarkimit Max 500 kg (për opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni + 0.03mm
  Saktësi Position + 0.05mm
  burim Fiber lazer 3000w (1000W 1500W 2000w 2500W 4000w opsionale)
  shpejtësia Position 90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate Max 105r / min
  përshpejtim 1.2g
  Acceleration Cut 1g
  format grafik SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  Furnizimi me energji elektrike AC380V 60Hz 3PH
  Konsumi total të energjisë 26KW

                                                                                       High-end Configuration

  Neni Emri markë
  burim Fiber lazer IPG
  Kontrollues CNC HIGERMAN POWER AUTOMATION
  program LANTEK FLEX3D
  motor ndihmës dhe shofer YASKAWA
  raft Gear ATLANTA
  Liner udhëzues REXROTH
  kreu Laser RAYTOOLS
  valvula e gazit proporcional SMC
  komponentet kryesore elektrike SCHNEIDER
  Reduktimi kuti e shpejtësisë APEX
  chiller TONG FEI
  Sistemi Rotate Chuck LASER GOLDEN
  Automatic sistem pako ngarkimit LASER GOLDEN
  sistem automatik shkarkim LASER GOLDEN
  Stabilizator & Transformer qershor WEN
 • Related Products