3000w 4000w plotësisht automatike Fiber Laser Pipe Prerje Machine For Heavy Machinery

prestar tub lazer

Sidomos për prerje lazer tub metalik të rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, trekëndësh, ovale, tub bel dhe tub tjetër formë dhe tub. Diametër tub e jashtme mund të jetë 20mm-200mm (20mm-300mm opsional), gjatësia 6m, 8 milion. aplikuar posaçërisht për makineri të rënda, tuba industria e përpunimit etj

.......................................................................................................................................

numrin e modelit: P2060A / P2080A / P3080A

Gjatësi tub: 6000mm / 8000mm

Diameter tub : 20 mm-200mm / 30mm-300mm

Madhësia Loading : 800 mm * 800mm * 6000mm / 800mm * 800mm * 8000mm

fuqia Laser : 3000w, 4000w (1000w, 1500w, 2000w, 2500w opsionale

burimi Laser : gjenerator lazer me fije IPG / nLight

Kontrollues CNC : Germany PA HI8000

software fole: Spanjë Lantek

Zbatueshme type tub:Tub i rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, tub ovale, çeliku me formë H T-formë T, çeliku i kanalit, çeliku me kënd, etj.

Materialet e aplikueshme : çelik inox, çeliku i butë, i galvanizuar, bakri, bronzi, alumini, etj.

Industria e aplikueshme: Struktura çeliku, makineritë e rënda, zjarrfikëset, raftet metalike, industria e përpunimit të tubave etj.


  Plotësisht Tube Automatic Bundle Loader Fiber Laser & Pipe Prerje Machine

  P2060A / P2080A / P3080A

  fibër-laser-tub-cutting-machine

  Detaje për makinën e prerjes me lazer tub

  Ngarkues automatik i paketave të tubave

  Ngarkuesi automatik i paketave të tubit kursen punën dhe kohën e ngarkimit, duke rezultuar në qëllimin e prodhimit në masë.

  Tubi / tubi i rrumbullakët dhe tubi / tubi drejtkëndëshe mund të ngarkohen plotësisht me automatizim pa ndërhyrjen njerëzore. Tub tjetër në formë mund të jetë duke ushqyer gjysmë automatik me dorë.

  Pakoja maksimale e ngarkesës së tubit 800mm × 800 mm.

  Kornizë Mbështetja Shirit për heqjen e lehtë.

  ndarja automatike dhe shtrirjes automatike.

  Pesha maksimale e ngarkesës së tubit 2500 kg.

  Tufa e tubave heqjen automatikisht.

  krahu Robotic mbushje dhe ushqehet me saktësi.

  Chuck avancuar sistemi në rritje

  Chuck avancuar sistemi në rritje

  artë me lazer të unique Double Synchronous Rotation Powerful Chucks

  Përmes ndryshimit të rrugës të gazit, në vend të përbashkët-të përdorura katër-nofullave lidhëse braktis, ne zgjedh në dyfishtë braktis koordinues thua. Brenda fushëveprimit të pash, kur prerja e tubave në diametra të ndryshme ose forma, ajo mund të jetë fikse dhe të përqendruar me sukses në të njëjtën kohë, nuk ka nevojë për të rregulluar nofullat, të lehtë për të kaloni për diametra të ndryshme të materialeve tub, dhe në masë të madhe ruaj kohë instalimit.

  Rritur goditje retracting e chucks pneumatik dhe optimizuar atë të jetë dyshe anët lëvizin varg 100 mm (50mm në secilën anë); kursyer ngarkimin dhe fiksimin kohë në masë të madhe.

  Automatike Floating Mbështetje

  Lartësia e mbështetësit mund të rregullohet automatikisht në kohë reale sipas ndryshimit të qëndrimit të tubit, duke siguruar që fundi i tubit të jetë gjithnjë i pandashëm nga maja e boshtit mbështetës, i cili luan një rol në mbështetjen dinamike të tubit gjatë prerjes me lazer.

  Mbështetja automatike lundrues
  Pajisja automatik mbledhjen

  Floating Perkrahja / Mbledhja Device

  Pajisja automatike mbledhjen

  mbështetje në kohë reale

  Parandalimi tub fshikullim

  Saktësia e garantuar dhe efekti i prerjes së tubit

  Tre-aks lidhja

  Ushqyerit bosht (X boshti)

  Hedhje rrotullimi boshti (boshti W)

   Koka e prerjes me lazer (boshti Z)

  Tre Aksi lidhje
  Saldim njohja damar

  Saldim njohja damar

  Identifikimi shtresë saldim për të shmangur damar saldim gjatë procesit të prerjes automatikisht, dhe për të parandaluar vrima nga popping.

  Optional - boshti i tretë pastrimin pajisje të brendshme mur

  Për shkak të procesit të prerjes lazer të tubit, skorja do të përmbahet në mënyrë të pashmangshme në murin e brendshëm të tubit të kundërt. Në veçanti, disa gypa me diametër më të vegjël do të kenë më shumë shllak. Për disa nga kërkesat e larta të aplikacioneve, pajisja e tretë e marrjes së boshtit mund të shtohet për të parandaluar ngjitjen e skorjeve në murin e brendshëm.

  boshti i tretë pastrimin pajisje të brendshme mur

  Hardware - harxhim i kufizuar

  tub laser machine hardware humbje

  Kur prerni pjesën e fundit të materialit të tubit, qepa e përparme është automatikisht e hapur, dhe nofulla e çukës së pasme kalon përmes çamçakës së përparme për të zvogëluar zonën e verbër të prerjes.

  Tuba me diametër më pak se 100 mm dhe materialet e harxhimit të prerjes në 50-80 mm; Tuba me diametër më shumë se 100 mm dhe materiale harxhuese në 180-200 mm.

  Tube Laser Cutting Mostrat

  tub katrore prerja lazer
  tub rrumbullakët prerja lazer
  çeliku channel prerja lazer tub
  prestar lazer trasha tub

  Customer Site - 4000w Fully Automatic IPG Fiber Laser Pipe Prerje Machine P3080A në Kanada

  Customer Site - 3000w Fully Automatic Fiber Laser Cutter Tube P3080A në Mbretërinë e Bashkuar

  tub 3000w prestar lazer P3080A
  tub lazer 3000w prestar
  Laser 3000w tub machine
  tub çeliku prerja makinë lazer
  tub 3000w prerja makinë lazer
  tub 3000w prerja makinë lazer

  Watch video - 3000w Pipe Laser Cutter P3080A në kingom Factory United


 • Previous:
 • Next:

 • aplikimi Industry

  përdorur kryesisht në pajisje palestër, mobilje zyre, rafte, struktura e çelikut, industrinë mjekësore, raft hekurudhor dhe industritë e tjera për tub rrumbullakët, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe dhe tub në formë dhe përpunimin e të tjera të profilit.

  Materialet e aplikueshme

  çelik inox, çeliku të karbonit, alumini, bronzi, bakri, çeliku e galvanizuar, aliazh çeliku.

  Llojet e aplikueshme i tubave

  tub çeliku inox prerja lazer machine

  Fiber Laser Cutting Machine për prerje Mass prodhimin e Metal Tubes në tonë

  Faqja e Klientit

  fletë metalike prerja makinë lazer

  P Series Tube Laser Cutter teknike Parametra

  numrin e modelit P2060A / P2080A / P3080A
  fuqia Laser 3000w / 4000w (1000W, 1500W, 2000w, 2500W opsionale)
  burimi Laser IPG / nLight fiber lazer rezonator
  Gjatësia Tube 6000 mm, 8000mm
  Diametri i tubit të 20 mm-200 mm / 20mm-300mm
  lloj Tube Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard);
  Çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0,03 mm
  Saktësi Position ± 0,05 mm
  shpejtësia Position 90m max / min
  Chuck shpejtësi Rotate Max 105r / min
  përshpejtim 1.2g
  format grafik SolidWorks, Pro / e, UG, IGS
  madhësia Bundle 800mm * 800mm * 6000mm
  pesha Bundle Maksimumi 2500kg
  Të tjera Related Professional tub Laser Cutting Machine Me Automatik Bundle Loader
  numrin e modelit P3060 P3080 P30120
  gjatësi përpunimin tub 6m 8m 12m
  diameter përpunimin tub Φ20mm-200mm Φ20mm-300mm Φ20mm-300mm
  Llojet e aplikueshme të tubave Rrumbullakët, katrore, drejtkëndëshe, ovale, OB-lloji, C-lloji, D-lloj, trekëndëshi, etj (standard);
  Çeliku kënd, çeliku channel, çeliku H-formë, çeliku L-formë, etj (opsion)
  burimi Laser IPG / N-drita fiber lazer rezonator
  fuqia Laser 700W / 1000W / 1200W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W

  P2060A Machine Kolokim

  Neni Emri markë
  burim Fiber lazer IPG (Amerika)
  Kontrollues CNC HIGERMAN POWER AUTOMATION (Kina + Gjermani)
  program LANTEK FLEX3D (Spanjë)
  motor ndihmës dhe shofer YASKAWA (Japoni)
  raft Gear ATLANTA (Gjermani)
  Liner udhëzues REXROTH (Gjermani)
  kreu Laser RAYTOOLS (Zvicër)
  valvula e gazit proporcional SMC (Japoni)
  komponentet kryesore elektrike SCHNEIDER (Francë)
  Reduktimi kuti e shpejtësisë APEX (Tajvan)
  chiller TONG FEI (Kinë)
  Sistemi Rotate Chuck LASER GOLDEN
  Automatic sistem pako ngarkimit LASER GOLDEN
  sistem automatik shkarkim LASER GOLDEN
  stabilizator Qershor WEN (China)

  3000W Fiber Laser Cutting Machine (Metal Sheet Thickness Cutting Ability)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  22mm

  20mm

  çelik i pandryshkshëm

  12mm

  10mm

  alumin

  10mm

  8mm

  tunxh

  8mm

  8mm

  bakër

  6mm

  5mm

  çeliku e galvanizuar

  8mm

  6mm

   4000W Fiber Laser Cutting Machine (Metal Sheet Thickness Cutting Ability)

  material

  prerje Limit

  Prerje e pastër

  çeliku të karbonit

  25mm

  20mm

  çelik i pandryshkshëm

  12mm

  10mm

  alumin

  12mm

  10mm

  tunxh

  12mm

  10mm

  bakër

  6mm

  5mm

  çeliku e galvanizuar

  10mm

  8mm

   

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne