Кина ласер за ласер со оптички квадратни правоаголни цевки / цевки со ласер од 3000 CNC фабрика и производители | Златен ласер

3000W Совет ласерски Тркалезна плоштадот правоаголни цевки / цевки Ласерски машина

3000W Совет ласерски Тркалезна плоштадот правоаголни цевки / цевки Ласерски машина

P3080 е една од целосно затворените cnc ласерски машини за сечење направена од Голден ласер

кои можат да ја обработуваат цевката со должина 8m и дијаметар на цевката 20мм-300мм. автоматскиот натоварувач на пакети е опционален избор 

...................................................................................................................................................... .

Број на модел : P3080 (P3080A, автоматско натоварувач на пакетчиња за опција)

ласерски извор : IPG / n лесен генератор на ласерски влакна

Ласерски извор на енергија :3000w (по избор 1000w 1500w 2000w 2500w 4000w)

ЦПУ контролер : Cypcut / Германија PA HI8000

вгнездување на софтвер : Шпанија Лантек

ласерски глава : Рајтоли или глава за сечење со ласерско Прецитец

цевка должина :

цевка со дијаметар : 20мм-300мм

Применливи материјали : Нерѓосувачки челик, јаглероден челик, алуминиум, месинг, бакар, галванизиран челик и др.

Се применува индустрија : тешка машинерија, челична конструкција, индустрија за обработка на цевки и цевки итн.

 

 • Број на модел : P3080

машина Детали

Примена материјал и индустрија

Машина Технички параметри

Совет ласерски Тркалезна плоштадот правоаголни цевки / цевки Ласерски машина за сечење P3080

Златниот ласер цевка /цевка ласерска машина за сечење P3080усвојува најсофистициран ласерски влакна резонатор N-светло / IPG, и увезена фибер ласер за сечење главата Raytools, комбинирајќи само-дизајн, gantry ЦПУ машина и високо цврсто заварување тело. И нејзината должина на цевката за обработка е 8m (по избор 6м), дијаметар на цевката Φ20mm-300mm. CNC PA контролер со CAM Lantek гнездо софтвер ја реализира индустријата 4.0

ласерски цена сечење цевка машина

машина карактеристики

Интегрираното главно тело ја прави целата ласерска машина за сечење со цевка со добра концентричност, вертикалност и прецизност.

Двоен мотив стегачки глави се компатибилни со различни цевки без прилагодување на вилиците.

Автоматска граница, автоматски наоѓа центар, автоматска функција за компензација, лесна за обработка на цевка со различна форма.

Прилагодлива фреквенција на перфорација.

Висок кревет за амортизација, добра ригидност, обезбедуваат голема брзина на сечење и големо забрзување.

Автоматски полнач за пакет опција која заштедува труд и вчитување на време, да се постигне масовно производство пур поза.

Водечки во светот ласерски резонатор и електронски компоненти за да се обезбеди машина чувствувате стабилност.

Професионален ЦЦЦ систем за контрола на ласерско сечење на цевки Германија PA и софтвер за гнездење (CAM) Шпанија Лантек.

Интегрирани кола, се насочат положување овозможува лесно одржување и ниска стапка на неуспех.

Уредот за поддршка за кревање прилагодување на визуелни размери заштедува време на хранење, обезбедува концентричност, спречува замав на цевките за време на сечењето.

Иновативната еднострана канџи за затегнатост на воздухот помага да се продолжи животниот век на цилиндрите.

Оптимизираниот притисок за држење на ноктот обезбеди цевка со дебелина од 1 mm без деформација.

3000W ласерски цевка машина за сечење (метални способност дебелина сечење)

материјал

Ограничување за сечење

чиста Исечете

Јаглероден челик

22мм

20мм

од нерѓосувачки челик

12мм

10мм

алуминиум

10мм

8мм

месинг

8мм

8мм

бакар

6мм

5мм

галванизиран челик

8мм

6мм

Ласерски цевка машина за сечење Мапа на клиентите

Погледнете го видеото

Машина за ласење цевки во фабрика за мебел за метали


 • Претходно:
 • Следно:

 • Совет ласерски Тркалезна плоштадот правоаголни цевки / цевки Ласерски машина за сечење P3080

  Златниот ласер цевка /цевка ласерска машина за сечење P3080усвојува најсофистициран ласерски влакна резонатор N-светло / IPG, и увезена фибер ласер за сечење главата Raytools, комбинирајќи само-дизајн, gantry ЦПУ машина и високо цврсто заварување тело. И нејзината должина на цевката за обработка е 8m (по избор 6м), дијаметар на цевката Φ20mm-300mm. CNC PA контролер со CAM Lantek гнездо софтвер ја реализира индустријата 4.0

  ласерски цена сечење цевка машина

  машина карактеристики

  Интегрираното главно тело ја прави целата ласерска машина за сечење со цевка со добра концентричност, вертикалност и прецизност.

  Двоен мотив стегачки глави се компатибилни со различни цевки без прилагодување на вилиците.

  Автоматска граница, автоматски наоѓа центар, автоматска функција за компензација, лесна за обработка на цевка со различна форма.

  Прилагодлива фреквенција на перфорација.

  Висок кревет за амортизација, добра ригидност, обезбедуваат голема брзина на сечење и големо забрзување.

  Автоматски полнач за пакет опција која заштедува труд и вчитување на време, да се постигне масовно производство пур поза.

  Водечки во светот ласерски резонатор и електронски компоненти за да се обезбеди машина чувствувате стабилност.

  Професионален ЦЦЦ систем за контрола на ласерско сечење на цевки Германија PA и софтвер за гнездење (CAM) Шпанија Лантек.

  Интегрирани кола, се насочат положување овозможува лесно одржување и ниска стапка на неуспех.

  Уредот за поддршка за кревање прилагодување на визуелни размери заштедува време на хранење, обезбедува концентричност, спречува замав на цевките за време на сечењето.

  Иновативната еднострана канџи за затегнатост на воздухот помага да се продолжи животниот век на цилиндрите.

  Оптимизираниот притисок за држење на ноктот обезбеди цевка со дебелина од 1 mm без деформација.

  3000W ласерски цевка машина за сечење (метални способност дебелина сечење)

  материјал

  Ограничување за сечење

  чиста Исечете

  Јаглероден челик

  22мм

  20мм

  од нерѓосувачки челик

  12мм

  10мм

  алуминиум

  10мм

  8мм

  месинг

  8мм

  8мм

  бакар

  6мм

  5мм

  галванизиран челик

  8мм

  6мм

  Ласерски цевка машина за сечење Мапа на клиентите

  Погледнете го видеото

  Машина за ласење цевки во фабрика за мебел за метали


 • Претходно:
 • Следно:

 • Примена материјал и индустрија


  се применува индустрија

  Мебел од метал, медицински помагала, фитнес опрема, спортска опрема, експлоатацијата на нафта, дисплеј полица, земјоделски машини, мост, пловење, структура делови, итн

  ласерски машина за сечење за мебел

  Применливи видови на цевки

  Специјално за круг, квадрат, правоаголни, овални, круг цевка половината и други метални цевки

  ласерско сечење машина за мебел од метал

  Клиентите на сајтот - Влакна Ласерски сечење серии на метални цевки Демонстрација

  влакна цевка ласерски машина

  Машина Технички параметри


                                      3000W Совет ласерски Тркалезна плоштадот правоаголни цевки / цевки Ласерски машина
  Број на модел П3080
  Цевка / тип цевка круг, квадрат, правоаголни, овални, ОБ-тип, D-тип, триаголник, итн;
  Цевка / тип цевка под агол од челик, канал челик, H-форма челик, L-облик челик, челик бенд, итн (за опција)
  Цевка / цевка должина Макс 8 милиони
  Цевка / цевка големина Φ20mm-300мм
  Цевка / цевки вчитување тежина Макс 400kg
  Цевка / цевки вчитување тежина Max 500 килограми (по избор)
  Повторете позиција точност + 0,03мм
  позиција точност + 0,05мм
  Ласерски извор 3000W (1000W 1500W 2000W 2500W 4000w опционално)
  брзина позиција Макс 90m / min
  Чак ротирање брзина Макс 105r / min
  забрзување 1.2G
  Исечете Забрзување
  графички формат SolidWorks, Про / Е, ug, IGS
  Електрично напојување AC380V 60Hz 3PH
  Вкупната потрошувачка на енергија 26kW

                                                                                       High-end конфигурација

  Член Име бренд
  Ласерски извор ИПГ
  ЦПУ контролер HIGERMAN POWER автоматизација
  софтвер LANTEK FLEX3D
  Серво мотор и возачот ЈАСКАВА
  Менувач багажник АТЛАНТА
  лагер водич РЕКСКРОТ
  ласерски глава РЕTАРИ
  Гас пропорционалниот вентил КУШ
  Главната електрични компоненти Шнајдер
  кутија опрема за намалување на АПЕКС
  чилер Тонг FEI
  Ротација систем чак ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА
  Автоматски систем за пакет товар ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА
  Автоматски систем за истовар ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА
  Стабилизатор & Трансформатор јуни вен

  Поврзани производи


  • 1500w 2500w Целосно затворена маса со палети CNC влакна ласер машина за сечење метални лимови

   GF-1530JH (GF-1540JH / GF-1560JH / GF-2040JH / GF-2060JH optional)
   1500w 2500w Целосно затворена маса со палети CNC влакна ласер машина за сечење метални лимови

  • АББ влакна ласерски робот рака 3Д цевка / цевка за сечење за авто делови

   ABB X2400D / X2400L
   АББ влакна ласерски робот рака 3Д цевка / цевка за сечење за авто делови

  • Стандардна машина за сечење ласерски цевки со влакна P1660B

   P1660B
   Стандардна машина за сечење ласерски цевки со влакна P1660B

  Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас